Régi-új igazgató az FCM élén

Január elsejétől új vezérigazgató irányítja a marosvásárhelyi FCM 2. ligás labdarúgócsapatát. A posztot ideiglenesen betöltő Andrási Sándor helyét Aurelian Băbuțan vette át.

Bálint Zsombor

2013. január 04., 10:532013. január 04., 10:53

2013. január 04., 11:042013. január 04., 11:04

Băbuțan régi ismerőse a marosvásárhelyi labdarúgás kedvelőinek, hiszen nem először dolgozik a klubnál, az ő irányítása alatt sikerült kivívni három éve az élvonalba jutást. Visszatérése mégis meglepetés, hiszen az előző idényben kétszer is távozott már a belső konfliktusok miatt.

Először Ioan Ovidiu Sabău vezetőedzővel való összeférhetetlensége következtében 2011 őszén távozott, majd Sabău lemondását követően rövid ideig visszatért, ám másodszorra is lemondott, s Brassóban, a Steuánál dolgozott rövid ideig, majd a kolozsvári U-hoz került.

Úgy tűnik az FCM-nél ismét az őt támogatók pártja kerekedett felül, hiszen nyílt titok, hogy sokan ma sem tartják megfelelő választásnak. Aurelian Băbuțan ennek ellenére derűlátónak mutatkozik:

„A feljutás célkitűzésével jöttem vissza Marosvásárhelyre, s hiszem, hogy a célkitűzés megvalósítható. Ehhez azonban minden támogatásra szükségünk van a marosvásárhelyi labdarúgás nagy családja részéről. Szükségünk van a szurkolókra, a város vezetőségének támogatására ahhoz, hogy ismét az élvonalban játszhassunk. A képességünk megvan hozzá, de összefogva kell harcolnunk, igazi családot kell alkotnunk” – nyilatkozta a klub honlapjának.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei