SZKC: dobogón az odavágók végén

Fotó: Barabás Ákos

Lejátszotta az alapszakasz odavágóinak utolsó meccsét is az SZKC. Mint ahogy azt már megszokhattuk, csütörtök délután, a CSM Focșani vendégeként is megnehezítette saját dolgát, de végül két góllal nyert, és az odavágókat a dobogó legalsó fokán fejezte be.

Pál Gábor

2016. november 24., 18:362016. november 24., 18:36

2016. november 24., 21:002016. november 24., 21:00

Mindössze Milorad Kukoszki nem utazott el az udvarhelyi csapattal Moldvába a férfi kézilabda Bölények Ligájának 13. fordulós találkozójára. A védekező játékos hátfájdalomra panaszkodott, így helyette az udvarhelyi Fekete Róbert került be a keretbe. Jól kezdtek a vendégek (Da Rosa – Onyejekwe, Ghiță, Kuzmanoszki, Szász, Komogorov, Mihalcea sorral indított a KC), Cristian Ghiță szerezte meg a vezetést, és ezután Erőss István Attila még egyenlített, de szép lassan elhúztak az udvarhelyiek.

Rossz passzok miatt mindkét fél többször is elveszítette a labdát az első félidőben. Ettől eltekintve nagyon jól védekezett az SZKC, a hazaiak alig tudtak kapura dobni, ráadásul a meccs elején Da Rosa is remekelt, hétméterest is hárított. Komogorov, Mihalcea, Ojleszki, Onyejekwe, Peric és Ghiță góljaival tovább növelte előnyét Vlad Caba legénysége, szünetben néggyel vezetett (10–14).

A második félidőben is jobban indított az SZKC, tíz perc után már hat gólra duzzasztotta előnyét (14–20), de ezután kissé kiengedett, és a hazaiak faragtak hátrányukból. Nagyon sokat hibázott a KC, de szerencsére a kapusok javítottak. Az ötgólos különbség állandósult, így aránylag kényelmes helyzetből várta az utolsó nyolc percet az udvarhelyi csapat. A frissen beállt Markez is szórta a gólokat – Komogorovra már jobban vigyázott Focșani, külön embert állítottak rá.

Kettős emberelőny miatt három gólra is felzárkózott a moldvai együttes, és az utolsó három percben 24–26-ra alakult az állás. Ráadásul Onyejekwét ismét kiállították, így izgalmasan alakult a végjáték. Egy perccel a végső sípszó előtt 25–27-et mutatott az eredményjelző, ekkor Jokanovics kapott kék lapot, mert a félkörön beugró focșani-i játékos fejét lábbal eltalálta – az esetet szándékosnak ítélték a játékvezetők –, így hetest is dobhattak a házigazdák. Ezt Da Rosa kivédte, és az SZKC végül megnyerte a találkozót. Győzelmével az udvarhelyi csapat visszaelőzte a Tordai Potaissát, és a harmadik helyen zárta az alapszakasz első részét.

Jövő hét végén elkezdődik a visszavágó-sorozat, a 14. fordulóban az udvarhelyi csapat hazai pályán játszik, ellenfele a Resicabányai Adrian Petrea lesz – idegenben egy góllal nyert az SZKC (26–25-re).

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 13. forduló:
CSM Focșani–Székelyudvarhelyi KC 25–27 (10–14),
gólszerzők: Komogorov 7, Mihalcea 6, Ojleszki, Markez, Peric 3–3, Onyejekwe 2, Ghiță, Tálas, Baranau 1–1, hétméteresek: 4/2, illetve 4/3, kétperces kiállítások: 10 és 12 perc.

További eredmények: Tordai Potaissa–Dunărea Călărași 34–31 (16–12), Bukaresti CSM–Konstancai Dél-Dobrudzsa 28–24 (13–12), Bukaresti Steaua–Bukaresti Dinamo 19–22 (9–11), Fogarasi VSK–HC Adrian Petrea 25–23 (9–15), Szatmárnémeti VSK–HC Vaslui 24–25 (12–10), Temesvári Poli–CSU Suceava (november 26., 19).

A végére elfogyott az ellenfél

Megtörte rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC, és három bajnoki mérkőzést követően szerzett ismét győzelmet. Pénteken délután a városi sportcsarnokban nyolc góllal verte az agilisen játszó HC Vaslui együttesét.

Vaslui csapatát fogadja az SZKC

Megtörné rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Az előző három mérkőzésén csupán két pontot szerzett együttes pénteken 17.30-kor a HC Vaslui csapatát fogadja a városi sportcsarnokban.

Csíkszereda–Zetelaka döntők kézilabdában

Székelyudvarhely volt a házigazdája az ifjúsági 4-es (2004-2005-ben születettek) és az ifjúsági 5-ös korosztályú (2006 után születettek) megyei lány kézilabda-bajnokságának.

2017. március 04., szombat

Begyűjtötték a kötelező három pontot idegenben

Második félidei magabiztos játékának köszönhetően a Marosvásárhelyi Mureşul győzelemmel tért haza a Dacia Mioveni elleni kiszállásáról a női kézilabda A osztály B csoportjának 18. fordulójában.

2017. március 02., csütörtök

Utolérte az éllovast az Active 7

Mindkét mérkőzését megnyerte a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi Active 7 a Szász Albert Sportiskola sporttermében rendezett múlt vasárnapi hazai tornáján.

2017. március 01., szerda

Küzdelmes véghajrában szereztek pontot Bukarestben

Egymás után második döntetlenjét érte el a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában, szerdán délután az utolsó percekben egyenlítve szerzett egy pontot a Bukaresti CSM vendégeként.

2017. február 27., hétfő

Megszakadt a Mureşul rossz sorozata

Fölényesen nyert a sereghajtó Kisjenői Crișul ellen a Marosvásárhelyi Mureşul a másodosztályú női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában, ezzel megszakította négy mérkőzés óta tartó vereségi sorozatát.

2017. február 25., szombat

Osztozkodott a pontokon az SZKC és a Dunărea

Fordulatos mérkőzést láthatott az udvarhelyi közönség szombaton délben a városi sportcsarnokban. A Székelyudvarhelyi KC és a Dunărea Călărași összecsapásán tizenöt másodperccel a meccs vége előtt egyenlítettek a hazaiak.

2017. február 23., csütörtök

Călărași csapatát fogadja az SZKC

A tavaszi idény egyik meglepetéscsapatát, a Dunărea Călărași-t fogadja szombaton a Székelyudvarhelyi KC, a mérkőzést 12 órától rendezik a városi sportcsarnokban.

2017. február 22., szerda

Kiütötték az udvarhelyi kézilabdás fogát Tordán

Rangadót rendeztek az ifjúsági 1-es kézilabda-bajnokság F csoportjának 10. fordulójában, vasárnap délben az éllovas Tordai Potaissa a második helyezett Székelyudvarhelyi ISK-KC csapatát fogadta.