Asztalitenisz: a Szuperligáért adogatnak az udvarhelyiek

Az elmúlt tizenöt év legfontosabb mérkőzése vár a Székelyudvarhelyi ISK-FSK asztalitenisz-csapatra, a fiúk vasárnap 17 órától a városi sportcsarnokban az Aradi VSK játékosaival néznek farkasszemet az A divízió rájátszásának első összecsapásán.

Zátyi Tibor

2017. február 23., 13:592017. február 23., 13:59

2017. február 23., 15:032017. február 23., 15:03

A Fejér-Konnert András, Kádár Tibor, Tamás Szabolcs és György István alkotta ISK-FSK második helyen zárt az alapszakaszban, így bejutott a másodosztály legjobb négy csapata közé. Nagy az Aradi VSK elleni összecsapás tétje, hiszen az oda- és visszavágó győztese feljut a Szuperligába.

Legutóbb a 2002–2003-as szezonban volt székelyudvarhelyi csapat az ország legjobb nyolc együttese között, akkor a György Szilárd, Mózes Gyula, Bihari Lehel és György István alkotta ISK az ötödik helyen végzett.

Kemény ellenfél vár az udvarhelyiekre, hiszen az aradi csapat az előző szezonig a Szuperliga stabil tagja volt, és egy év másodosztály után vissza szeretne jutni a legjobbak közé. Az alapszakasz 2-es szériájában senki sem tudta legyőzni, a negyedik helyen végzett Székelyudvarhelyi Fit.Feel SE kétszer is 5–0-ra kapott ki tőle.

A csapat egyik legerősebb játékosa Paul Mladin, aki jelenleg a romániai felnőtt asztaliteniszezők ranglistájának huszadik helyén áll, tagja volt a 2016-os ifjúsági világbajnokságon ötödik helyen zárt román csapatnak, többszörös országos korosztályos, illetve Balkán-bajnok. A 27 éves Bogdan Roman többszörös ifjúsági országos bajnok, pályafutása során megfordult az olasz és a norvég másodosztályos bajnokságokban is. Lucian Munteanut az ifjúsági korosztályban a legjobbak között tartották számon, jelenleg 69. az országos ranglistán. A csapat negyedik tagja, a 40 éves Berg Walter nagyon tapasztalt játékos, korábban az ETTU Kupában is szerepelt.

Eredményesség szempontjából az ISK-FSK tagjainak sem kell szégyenkezniük. Fejér-Konnert András többszörös román, illetve német bajnok, Európa Kupa-győztes, a veteránok világbajnokságán párosban arany-, egyéniben bronzérmet szerzett. Mindemellett több mint húsz évet játszott a világ legerősebb bajnokságában, a német Bundesligában.

A sepsiszentgyörgyi Kádár Tibor ifjúsági játékosként gyűjtötte az érmeket a román bajnokságban, játszott a magyar, angol és francia pontvadászatokban is, két éve stabil tagja a csapatnak. Az együttes legfiatalabb tagja, a mindössze tizenhét éves Tamás Szabolcs csapatban ifjúsági bajnoki címet szerzett, egyéniben Román Kupa-győztes, továbbá több hazai és nemzetközi tornán is felállt a dobogóra. Az ISK-FSK edző-játékosa, György István tagja volt a tizenöt évvel ezelőtti szuperligás csapatnak, azóta is meghatározó játékosa az udvarhelyi felnőtt együttesnek, jelenleg huszonhetedik az országos ranglistán.

„Annak ellenére, hogy az utóbbi időben Kádár Tibor és én is kisebb sérüléssel bajlódtunk, felkészültnek érzem a csapatot, mindenki jó formában várja az összecsapást. A meccs kimenetelére nem tudok tippelni, biztosan kiegyenlített és látványos párharc lesz. Nem játszottunk ellenük, nem ismerjük a játékukat, de bízom benne, hogy tapasztalatunk és győzni akarásunk sikerre visz majd” – közölte György István.

A vasárnapi mérkőzést követően március 12-én rendezik a visszavágót Aradon. Az udvarhelyi csapat minden sportbarátot szeretettel vár a városi sportcsarnokba, a belépés ingyenes.

Szász Kincső az ifjúsági bajnok

Csíkszeredai sportoló nyerte a román ifjúsági fallabda (squash) bajnokságot.

Országos versenyt nyert Ferencz Katalin

Brassó megyében, Prázsmáron tartották a fedettpályás díjugrató-bajnokság utolsó versenyét, amely csíki sikerrel zárult.

Legyőzték a címvédőt az ifjúsági tekések

A Marosvásárhelyi Elektromaros Romgaz női ifjúsági tekecsapata idegenben is legyőzte a bajnoki címvédő Vajdahunyadi Siderurgicát az országos tekebajnokság 5. fordulójában.

Történelmi elismerés Novák Eduárdnak

Mostantól mások lesznek az erőviszonyok – nyilatkozta Novák Eduárd, miután az Európai Kerékpáros Szövetség elismerésben részesítette, majd beválasztotta abba a 15 fős küldöttségébe, amely szavazhat a világszövetség tisztújító közgyűlésén.

Németországban versenyeztek a H2O Team úszói

A Marosvásárhelyi H2O Team Sportklub úszói három érmet és több előkelő helyezést szereztek hétvégén Berlinben az International Swim Meeting 2017 elnevezésű versenyen.

Csíki érmek a felnőtt cselgáncsbajnokságon

Jól szerepeltek Csíkszereda képviselői a Kolozsváron megrendezett felnőtt egyéni cselgáncs országos-bajnokságon. Több ezüst- és bronzéremmel tértek haza.

Besztercén tékvandóztak a csíkiak és az udvarhelyiek

Hatodik alkalommal rendezték meg Besztercén az országos szintű, Ilyo-kupával díjazott WTF tékvandóversenyt. Csíkszeredai és Székelyudvarhelyi sportolók is érmes helyezéseket szereztek.

2017. március 02., csütörtök

Megvédte címét az Elektromaros női csapata

A Marosvásárhelyi Elektromaros Romgaz női tekecsapata tavalyhoz hasonlóan idén is elhódította a Román Kupát, miután megnyerte a sorozat Kolozsváron, a Györgyfalvi modern sportközpontban megrendezett utolsó fordulóját.

Ditriders: sikeres idény után, nagy célok előtt

Újra nyeregbe szálltak már a Ditrói Ditriders Sportklub terepmotoros versenyzői, elindult a felkészülés, a gyakorlás a 2017-es év versenyeire. Legalább a múlt évi eredményeket szeretnék megismételni, de már ezzel is magasra teszik a lécet.