
Fotó: Kristo Robert
A Csíki Székely Múzeumban magyar témáról egy egyetemes témára váltottak, amikor is az Egyiptom művészete a fáraók korában című tárlatot fogadták. Nem érződött ez a tény a nemrég kapuit bezáró kiállítás látogatottsági számán, hisz harmincháromezren voltak kíváncsiak az egzotikus, szépművészeti kiállításra.
2010. március 02., 16:132010. március 02., 16:13
2010. április 08., 22:002010. április 08., 22:00
Fotó: Kristo Robert
A tízezres szám nagyon is figyelemreméltó, hisz a fővárosok (Bukarest, Budapest) kivételével nem szoktak az időszakos kiállításaikon ötezernél több látogatónak örvendeni.
A titok a kapcsolatrendszer kiépítésén, a potenciális látogatók megszólításán és a kiállítások arculatának megteremtésén múlik – emelte ki Gyarmati Zsolt, a múzeum igazgatója.
„Elértük a célunkat, hisz visszatérő látogatók érkeznek a Csíki Székely Múzeumba, akik megszokták hogy évente egyszer kétszer eljönnek megnézni a legújabb időszakos kiállításainkat. Divattá tettük a múzeumlátogatás szokását” – fejtette ki az intézmény vezetője.
Már a Munkácsy-képek Erdélyben című tárlatnál kemény marketing stratégiákat dolgoztak ki. A recept jól működik a színvonal tartását az előretervezés segíti elő. Jelenleg sem az április végén nyíló A 19. századi magyar romantikus festészet című tárlattal foglalkoznak, amelynek már arculatát megteremtették, hanem azzal, hogy 2011-ben milyen kiállításokat fogadjanak.
Visszatérve az egyiptomi tárlathoz a vendégkönyvek bejegyzéseit jelenleg dolgozzák fel. Kiderült ebből, hogy a visszajelzők 98 százaléka pozitívan értékelte a tárlatot.
„Mindig akadnak elégedetlenkedők, most is találtunk egy pár olyan bejegyzést, mely kevesellte a műtárgyak számát és megjegyezte, hogy az Egyiptomban látottakkal nem tudjuk felvenni a versenyt, de nem is ez volt a célunk. Mi olyan látogatókra szabtuk ezt a tárlatot, akiknek nem volt lehetőségük a Nílus partjára utazni. Ha netán Budapestre is elmentek nagyon kicsi lett volna a valószínűsége, hogy a Szépművészeti Múzeumban az egyiptomi tárlatot tekintik meg. Testközelbe, Székelyföldre sikerült hoznunk egy művészeti szempontból rendkívül érdekes és értékes, egzotikus tárlatot. Fontos, hogy a gyerekek nem mindennapi élményekkel távoztak tőlünk és ezek a benyomások megfogannak. Reméljük később felnőttkorukban is előszeretettel járnak múzeumba. Én úgy érzem, hogy ez a mi küldetésünk, hogy ezt a szokást minden korosztálynál meg tudjuk teremteni” – összegzett Gyarmati.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Három éve nyílt meg Csíkszeredában az Angyalkert napközi, amely a magyar kormány támogatásával épült meg. A létesítménybe járó 170 gyermek számára nemcsak korszerű környezetet, hanem a keresztény értékek mentén történő nevelést is biztosítanak.
A januári bizonytalanság és tiltakozások után március közepére tetőzött az adófizetési kedv a hargitai megyeszékhelyen. A lakók március 31-ig élhetnek a 10 százalékos kedvezménnyel, ami a jelentős adóemelések mellett némi megtakarítást jelenthet.
A tavaly decemberi leállás után folytatja a kivitelező a Tusnádfürdőt ellátó új vízvezeték építését. Idén nemcsak a hálózatot, hanem a vízszolgáltatáshoz szükséges létesítményeket is szeretnék elkészíteni, hogy tudják beüzemelni az új rendszert.
Nemzetközi szimpóziumra várják a pedagógusokat március 21-én, szombaton Csíkszeredában, ahol a gyermekek jóllétéhez kapcsolódó innovatív oktatási megoldások kerülnek fókuszba.
A szívinfarktusos betegek ellátása mellett lehetőség van szívritmusszabályzó eszközök beültetésére, illetve cerebrovaszkuláris beavatkozásokra is Csíkszeredában, a magyar kormány támogatásával létrehozott intervenciós kardiológiai központban.
A felső légúti megbetegedések számának csökkenését követően, csütörtöktől ismét lehet látogatni a pácienseket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház legtöbb osztályán.
Újraindul az Ezüst Akadémia Csíkszeredában, amely a hatvan év feletti korosztály számára kínál értékes, érdekes és közérthető előadásokat. Az első prezentációt március 31-én, kedden tartják.
A Csíki Játékszín először tűzi műsorára Reginald Rose 12 dühös ember című drámáját, Vladimir Anton rendezésében. A produkció olyan témákat állít középpontba, amelyek napjaink társadalmi megosztottságában különösen aktuálisak.
Egy Csíkszentsimon községben, a 123A jelzésű megyei úton felborult jármű miatt értesítették a rendőrséget vasárnap; mindkét férfi részeg volt, akiket az autó mellett találtak – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!