
Kit az Óz(On)lyuk, kit az emlős utolsó gondolata ihletett meg, mást meg a sorozatbeli dr. House – a Marosvásárhelyi Kulturális Központ által meghirdetett karikatúraversenyre már hatvan munkával jelentkeztek, s június 20-ig még van egy kis idő alkotni.
2010. június 17., 17:132010. június 17., 17:13
2010. június 17., 17:202010. június 17., 17:20
„Globális felmelegedés. Húzzuk meg a vonalait!” – ezzel a felhívással hirdetett karikatúraversenyt a Marosvásárhelyi Kulturális Központ. A mottónak szánt felhívást pedig lehetett szó szerint is érteni, ugyanis arra kérték a vállalkozókat, hogy a globalizáció témakörében alkossanak karikatúrákat.
Már hatvan rajzocska is született a témakörben, de a vetélkedő honlapjának ideig-óráig tartó elérhetetlensége miatt nem mindenki tölthette fel eddig munkáját. A szervezők az érintettek szíves elnézését kérik, és arra biztatják a sikertelen próbálkozókat, hogy június 20-áig töltsék fel karikatúrájukat az oldalra.
Néhány rajzot ízelítőül bemutattunk, a teljes kollekció a honlapon megtekinhető.
Kiírták a közbeszerzést a marosvásárhelyi George Enescu utca teljes felújítására és gyalogosövezetté alakítására.
Megvizsgálta a környezetvédelmi ügynökség a Kárpátok sétányára tervezett Maros-híddal kapcsolatos lakossági panaszokat és észrevételeket is, de a terv megváltoztatását nem kérte. A tíz éve kiadott környezetvédelmi engedély továbbra is érvényes.
Több helyszínen is medvét észleltek az elmúlt napokban Vámosgálfalván. Fokozott óvatosságra intik a lakókat.
Távoltartási végzést adtak ki egy negyvenkét éves férfi nevére, akit azzal gyanúsítanak, hogy hétfőn este a Somostetőn megszúrt egy negyvenéves férfit. A nyomozást folytatják.
Július végéig hosszabbították meg a felmondási időt a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál dolgozó csaknem ezer szakember számára. A rossz hír, hogy az országos portálok szerint csak jövő tavasszal kezdődhet el újra a termelés a nagyüzemben.
Újraindult az utcák takarítása Marosvásárhelyen – jelentette be hétfőn délután Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere. A megyeszékhelyen május 20-tól nem volt szolgáltatás, ugyanakkor most sem tudni, hogy meddig lesz.
Kétnapos ellenőrző akciót tartottak a maros megyei közlekedési rendőrök a vasútállomások és a vasúti átjárók környékén, ahol közel 70 bírságot szabtak ki, és négy jogosítványt vontak be.
Elkezdődhet hétfőn délben a közterek takarítása Marosvásárhelyen, miután a városvezetés nyolc ajánlat közül kiválasztotta az egyik céget, és június 4-én szerződést kötött vele. A polgármester szerint a szolgáltatás megkezdése a prefektusi hivatalon múlik.
Megkapta a környezetvédelmi jóváhagyást a nyárádszeredai tehermentesítő út terve. Így Bukarestbe utazhatnak az illetékesek, hogy megkössék a szerződést, és kiderüljön, hogy mikor kezdik el a csaknem öt kilométeres út megépítését.
Lesodródott az útról egy autó vasárnap kora reggel Szováta Parajd utcájában.
szóljon hozzá!