Diákegyüttesek küzdöttek álmaikért

Összesen öt zenekar mérte össze tudását a Szent György Napok koncertsorozatát indító Diákegyüttesek Találkozója című tehetségkutatón. A győztes The Pinwheels zenekar beszélt céljairól és álmairól.

Bencze Melinda

2015. május 01., 14:392015. május 01., 14:39

A marosvásárhelyi The Pinwheels együttes nyerte a Diákegyüttesek Találkozójának nagydíját, az ezer lejes utalványt, amelyet stúdiófelvétel elkészítésére használhatnak fel. Másodikként a székelyudvarhelyi 1st Attempt, majd harmadikként a gyergyószentmiklósi The Blast és a csíkszeredai L.S.D. (Loud Sound Dealers).

Az együtteseknek hangpróbával, felszereléssel együtt negyven percük volt megmutatni, hogy miért ők a legérdemesebbek az első díjra. A szakmai zsűri, melynek tagjai voltak: Dancs Zsolt, rendezvényszervező, valamint a Dancs Market Records képviselője, Höncz László Dániel, a Mercedes Band énekese, Fábián Levente, a Diákegyüttesek találkozójának „tiszteletbeli hangosítója”, valamint Lőrincz Orsolya zene szakos diák, az Erdélyi Magyar Ifjak tagja.

Mihály István, az Erdélyi Magyar Ifjak sepsiszentgyörgyi alelnöke úgy értékelte az eseményt, hogy színvonalban nagy előrelépés volt, mivel a korábbi években is kiemelkedő zenekarok léptek fel az eseményen, ám ezúttal mindnek kijárt volna az első hely. „Nehéz volt kiválasztani a nyertest, ám szem előtt kellett tartani, hogy ez egy vetélkedő, még ha nehéz is meghozni a döntést” – fejtette ki az alelnök, aki hozzátette, jó ötlet volt az idén Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is előselejtezőt tartani, így ennek helyszíneit jövőre bővítenék és szélesítenék.

Kovács Zenkő Bernadett, az EMI sepsiszentgyörgyi szervezetének elnöke, valamint az esemény egyik főszervezője megjegyezte: zeneileg nagyon színes volt 2015-ös mezőny, hiszen volt olyan zenekar, aki punkot, volt aki rockabillyt, aki jazzt, továbbá volt olyan együttes, aki zúzós metált játszott. Mint magyarázta, ebben rejlett a rendezvény idei kiadásának erőssége, hiszen így mindenki – úgy a fiatal, mint az idősebb korosztály képviselői – megtalálta a számára kedvelt zenei műfajt és kimehetett szórakozni. „Az is sokat segített a hangulat fokozásában, hogy a szervezők és a fellépők között az előző évekhez képest sokkal közvetlenebb volt a kapcsolat, barátokra leltünk és mindannyian jól éreztük magunkat: egy nagy közös buli volt az egész számunkra, sokszor a színfalak mögött szurkoltunk a zenekaroknak, hogy sikerüljön a legtöbbet kihozni magukból” – mondta az egyesület elnöke.

A The Pinwheels zenekar különben 2014-ben alakult, tagjai több ismertebb vásárhelyi zenekarban gyűjtöttek tapasztalatot: így például a Félszigeten is fellépő Votska, akik a médiabefutón is eredményesen szerepeltek, vagy a Vírus, akik több ízben adtak telt házas AC/DC és Metalica tribute koncerteket. A csapat zenei stílusa különböző Rockabilly, Punk-rock vagy akár Jazz elemekre vezethető vissza, a zenekar elmondása szerint spicy rock n’ roll. Az együttesnek már sikerült stúdióba vonulnia és felvenni egy kislemeznyi anyagot is, ennek lemezbemutatójának szervezése folyamatban.

„Mindegyikünknek megvan a zenekaron kívüli élete: iskola, egyetem, munkahely; de mindezek mellett időnk nagy részét a zene tölti ki. Fontos szerepet tölt be mindennapjainkban a zenekar és a zene, mondhatni első helyen van, és boldogan dolgozunk akár egész napokat, hogy karriert építhessünk belőle” – vallják a fiatalok, akik számára az az egyik legfontosabb, hogy a zenéjük saját magukat tükrözze. Ezen felül céljuk, hogy olyan minőségi produkcióval tudjanak a közönség elé állni estéről estére, ami maradandó élmény, úgy a hangulat, mint a dalok érzelmi töltete és mondanivalója miatt is. „Imádunk koncertezni, ezért minél több helyen szeretnénk játszani, évről évre egyre távolabbra eljuttatni a zenénket” – zárják gondolatukat a The Pinwheels tagjai, amely zenekarnak az énekese különben egyedül román anyanyelvű, a többiek mindannyian magyarok, ám a kommunikációban ez nem jelent számukra problémát: gyakran angol nyelven értekeznek.

A vetélkedőt követően a 11 éves Luppinger Attila gitárszólóját hallgathatták meg az érdeklődők, valamint a magyarországi HoneyBeast koncertje zárta a csütörtöki estét.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei