
Fotó: Gligor Róbert László
A Fókusz Öko Központ felhívására marosvásárhelyiek utaztak ki szombaton Jobbágyfalvára, hogy helyben termelt alapanyagokból zakuszkát főzzenek.
2010. szeptember 28., 09:072010. szeptember 28., 09:07
2010. szeptember 28., 15:552010. szeptember 28., 15:55
Fotó: Gligor Róbert László
A FÖK egy projektet vezet, amelynek célja, hogy a városi fogyasztók a környező vidék gazdáitól vásároljanak élelmiszercikkeket. A direkt értékesíti program keretében a marosvásárhelyiek falusi gazdaságokat kerestek fel, zöldséget, gyümölcsöt szedhettek maguknak, és szép számban vannak olyanok, akiknek ezek a gazdák megrendelésre heti rendszerességgel zöldségeket és tejtermékeket szállítanak be a városba. Ennek a projektnek a keretében került sor a szombati akcióra, amelynek célja az volt, hogy a városlakókat kicsalogassák vidékre, hogy a szabadban főzhessenek maguknak télire valót a helyben termelt zöldségekből – mondta el Friss Zsuzsa programfelelős.
A Jobbágyfalvára érkezők piaci áron vásárolhatták meg Szász Csaba termelőtől a szükséges alapanyagokat. Az almapaprika 3,50, a padlizsán 1,30, a hagyma 2 lej volt kilogrammonként, míg a száraz paszuly és a paradicsomlé literéért 6–6 lejt kellett fizetni. Az üstöket a házigazda biztosította, az érdekeltek pedig megsüthették a padlizsánt, megfőzhették a paszulyt, majd ízlés szerint elkészíthették a kenyérre valót.
Kerekes Ibolya a felaprított hagyma és a paradicsompaprika megdinsztelése után apróra vágja a padlizsánt, összekavarja az előbbiekkel, majd ráönti a paradicsomlevet és addig főzi, amíg megvastagodik. Friss Gyöngyi ezeken kívül szemes borsot és paszulyt is használt – így szereti a család.
A résztvevők mindegyike jónak találta az ötletet, hogy a szabadban, kellemes környezetben és szép, napos időben főzzön. Bár szinte minden résztvevő főzött már otthon zakuszkát vagy sütött padlizsánt az elmúlt hetekben, mégis eljöttek: a főzés öröméért, a baráti társaságért és a jó hangulatért. És szinte észre sem vették, hogyan telik az idő, csak amikor kiürültek a bográcsok és megteltek a befőttes üvegek.
Tavaly rendezték meg először Marosvásárhelyen a VifiRun jótékonysági futást, amelynek célja, hogy a sport többet jelentsen a teljesítménynél, a célba érésnél. Idén, a szeptember 12-i közösségi futás középpontjában a vesebeteg gyermekek támogatása áll.
Megtalálták azt a 71 éves férfit, aki pénteken tűnt el egy helyi zöldségpiacról. Az illetőnek egészségügyi problémája miatt tájékozódási és kommunikációs nehézségei lehetnek, ezért a rendőrség a lakosság segítségét kéri.
Több Maros megyei településen is ideiglenesen szünetel az ivóvíz-szolgáltatás az elosztóhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken, augusztus 21-én – közölte a szolgáltató.
Tűz ütött ki péntekre virradóra egy gazdasági melléképületben a Maros megyei Libánfalván. A riasztás éjfél után, fél 1 körül érkezett a szászrégeni tűzoltó-alakulathoz.
Kiigazította a Maros megyei tanfelügyelőség a dicsőszentmártoni Andrei Bârseanu Elméleti Líceum igazgatói állásának feltételeit, miután vitát váltott ki, hogy a meghirdetett pályázat a magyar nyelv ismeretét írta elő az igazgatói tisztségre.
Több mint negyven, a Maros folyóba került juh mentéséhez riasztották csütörtökön a tűzoltókat Maroskeresztúron. Az állatok közül több elpusztult.
A marosvásárhelyi várban folytatódik a Sounds of the castle koncertsorozat, augusztus 21-én, pénteken Koszika & Sárik Péter Trió lép fel.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
Egyre több szászrégeni lakó kéri, hogy fekvőrendőrt helyezzenek el az utcájában a gyorshajtás miatt. A városházára érkező hivatalos kérelmeket a közlekedésügyi bizottság vizsgálja meg, miközben a város őszi útjavításokra is készül.