Várható időjárás |
Jelenleg |
Ma |
Vasárnap |
Hétfő |
Kedd |
Szerda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Csíkszereda |
22°
|
14°
22° |
14°
21° |
11°
22° |
10°
23° |
11°
24° |
| Székelyudvarhely |
22°
|
16°
22° |
15°
21° |
10°
24° |
11°
25° |
11°
26° |
| Sepsiszentgyörgy |
22°
|
15°
22° |
15°
20° |
12°
23° |
12°
24° |
12°
25° |
| Gyergyószentmiklós |
20°
|
14°
20° |
13°
20° |
11°
20° |
11°
22° |
11°
23° |
| Marosvásárhely |
22°
|
18°
24° |
16°
24° |
13°
26° |
12°
27° |
13°
29° |
Noha még enyhe az idő csütörtökön Székelyföld-szerte, az elkövetkező napokban igencsak le fog hűlni a levegő hőmérséklete – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat következő két napra vonatkozó előrejelzéséből.
Havazásra, hóviharokra és erős szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat. A sárga jelzésű riasztás Erdély és Olténia térségére, illetve a hegyvidékre érvényes szerda délelőtt 10 órától.
A régiók többségében fagypont feletti hőmérsékleti értékekkel köszönt be február, jelentősebb mennyiségű csapadékra főleg 2-a és 5-e között lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből.
Az ország keleti részében mérték hétfőre virradóan a leghidegebb hőmérsékleti értékeket, de azért Csíkszereda is „versenyben maradt”.
Nemcsak a magasan fekvő területeken, hanem országszerte lehavazott péntekre virradóra – hol több, hol kevesebb lett a lerakodott hóréteg.
Már országszerte érezhető a lehűlés, hiszen az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképe szerint túlnyomórészt fagypont alatt volt a reggeli legalacsonyabb hőmérséklet. Ez alól mindössze a nyugati és a déli régiók voltak kivételek.
Az évszakhoz képest rendkívül enyhe volt az elmúlt napok időjárása, sőt melegrekordok is megdőltek, ám az előrejelzések szerint enyhe lehűlés következik a napokban. Ez el is kezdődött hétfőn.
Január utolsó hetén országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, ezt követően azonban február 20-áig az évszaknak megfelelő hőmérsékletre számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Bőséges csapadékra és hóviharra vonatkozó elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a Déli-Kárpátok vidékére – írja az Agerpres hírügynökség.
A sokévi átlagnál sokkal melegebb lesz a hétvége, majd hétfőtől lehűlés kezdődik – tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget Iris Răducanu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) meteorológusa.
Megdőlt a januári melegrekord szerdán Romániában, ahol az ország déli részén, a fővárostól 130 kilométernyire található, Duna-parti Turnu Măgurele városban 22,4 Celsius-fokot mértek – közölte csütörtökön a román közszolgálati rádió.

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint 2022 volt a harmadik legmelegebb év a romániai meteorológiai mérések történetében, az éves átlaghőmérséklet 11,77 Celsius-fok volt, ami 1,55 Celsius-fokkal haladta meg az 1981-2010-es átlagot.
A sokéves átlagnál jóval melegebb lesz az idő ezen a héten, a hőmérséklet január 22. után közelít majd január második felére jellemző értékekhez – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat január 16-29. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn tizenhat megye területére kedd estig érvényes elsőfokú (sárga), heves szélre vonatkozó riasztást adott ki, míg a magasan fekvő hegyvidéki területeken mérsékelt csapadékra, szélre és hóviharra figyelmeztet.
Az elkövetkező két hétben az ország szinte összes térségében változékony marad az időjárás, január 11-én és 12-én nagyobb eséllyel fordul elő csapadék, a hegyvidéki területeken havazás formájában.
Mérsékelt mennyiségű esőre, a hegyekben havazásra és a szél felerősödésére kell számítani szerda estig – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzésére hivatkozva.
A január az a téli hónap, amelyet rendszerint a legalacsonyabb minimumhőmérsékleti értékek jellemeznek, mivel ebben az időszakban Európa keleti felét tartósan sarkvidéki légtömegek uralják.
Évek óta nem volt ilyen enyhe az időjárás – mondjuk egymásnak, miután boldog új évet kívánunk. Kérdés azonban, hogy az elmúlt években hogyan alakult Székelyföldön az időjárás vízkereszt napján.