
Montázs: Székelyhon
Felerősödő szél, vegyes csapadék és a hegyekben havazás várható – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szombati figyelmeztetésére hivatkozva.
2023. november 11., 12:512023. november 11., 12:51
A meteorológusok szerint szombat délután öt órától vasárnap reggel nyolcig Erdély nagy részén (Hargita, Maros és Kovászna megyékben is), Olténiában, Munténiában és Dobrudzsában felerősödik a légmozgás, a széllökések sebessége eléri az 55–65 km/órát, helyenként a 70 km/órát is.
A csapadék mennyisége elérheti a 20–30 litert négyzetméterenként, a Keleti-Kárpátokban jelentősebb hóréteg rakódik le.
A havazást erős szél kíséri, a széllökések elérhetik a 60–80 km/óra, 1700 méter fölött pedig akár 100 km/óra sebességet is, ami hóviharokat idéz elő és jelentősen lecsökkenti a látótávolságot.
Vasárnap 18 óráig Erdély déli részében, Munténiában és Dobrudzsában 55–65 km/óra sebességgel fújhat a szél, de a széllökések helyenként elérhetik a 70 kilométeres óránkénti sebességet is.
Kiásni az autót a hó alól, lépésben haladni a behavazott utakon, időben elérni a gyerekkel óvodába, iskolába, majd pedig a munkahelyre – néhány kihívás, amivel az újabb havazás miatt sokan szembesültek a reggeli órákban.
Az időjárási viszonyokra való tekintettel szerdán nem ellenőrzik a parkolójegyek érvényességét Csíkszeredában.
Jelentős hóréteg alakult ki szerdára virradóra térségünkben a kedd délután óta tartó havazás miatt. Mutatjuk, hogy hol mekkora a hóvastagság.
Nehézkes lesz a közlekedés a csíkszeredai utakon a havazás miatt, ezért előfordulhat, hogy nem tudják tartani a menetrendet a Csíki Trans városi buszjáratai.
Sűrű havazással tért vissza a tél az országba, köztük Székelyfölre is kedd délutántól. A nem szűnő havazásnak köszönhetően helyenként több tíz centiméteres hóréteg alakult ki, megnehezítve a közlekedést.
Az elmúlt 35 évben több mint 4,16 millió fővel csökkent Románia lakossága – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) elnöke, Tudorel Andrei által kedden közzétett elemzésből.
A munkaügyi minisztérium illetékesei feljelentik az ügyészségen azokat a személyeket, akik a gyanú szerint csalással szereztek fogyatékossági igazolást – közölte kedden a Facebook-oldalán Florin Manole.
Rendkívüli intézkedésekkel készülnek az ország déli részén a nehéz időjárási körülményekre. Ha egy mód van rá, most ne utazzunk a narancssárga riasztás alatt álló megyékbe, de közben Székelyföldre is visszatért a tél.
A legfelsőbb bíróság helyt adott Dan Șova semmisségi panaszának és érvénytelenítette a Szociáldemokrata Párt (PSD) korábbi szenátorának korrupciós perében hozott ítéletet.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
szóljon hozzá!