
Fotó: Pinti Attila
Az ország területének több mint felében kitart a szeles idő, a Keleti-Kárpátokban havazásra és hóviharokra kell számítani – közölte vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2023. november 12., 13:022023. november 12., 13:02
A meteorológusok szerint vasárnap 18 óráig Erdély déli részén, Munténiában és Dobrudzsában a széllökések sebessége eléri az 55–65 km/órát, helyenként a 70 km/órát is.
A Keleti-Kárpátokban havazni fog, a várható csapadékmennyiség 10–15 liter négyzetméterenként.
Erős légmozgásra kell számítani a hegyekben, a széllökések elérhetik a 60–80 km/óra, 1700 méter fölött pedig akár 90–110 km/óra sebességet is, ami hóviharokat idéz elő és jelentősen lecsökkenti a látótávolságot – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat figyelmeztetésére hivatkozva.

Téli képét mutatja Hargitafürdő, vasárnap délelőtt már több centiméteres volt a hótakaró. Kilátogattunk a Hargitára, hogy megmutassuk a fehérbe öltözött tájat.

Az időjárás-előrejelzéseknek megfelelően szélfúvás és lehűlés mellett a sűrű havazás is megérkezett szombaton este a Hargitára. Vasárnap reggelre több centiméteres hóréteg födte Hargitafürdőt és a környező tájat.

Több jármű is fennakadt a Bucsin-tetőn a havas út miatt vasárnapra virradóan – óvatos vezetésre hívták fel a sofőrök figyelmét.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!