Felső–Háromszék Szentföldként aposztrofált részének erős bástyája a kézdiszentléleki római katolikus templom, amely ugyan csak az 1332-es pápai tizedjegyzékben szerepel első ízben, de az alapjait korábban lerakhatták.
Gyergyószentmiklós legnagyobb orgonáját szentelték fel szerdán, Szent József ünnepnapján a felszegi városrészben található Munkás Szent József-templomban. Azonban nemcsak a városban, de az egész megyében különlegesnek számít ez a hangszer.
Háromszék egyik legkisebb falujának ékszerdoboza a nemrég felújított, Árpád-kori alapokra épült református templom. Értékes elemei közé tartozik a nyugati fal rovásírásos felirata, amelyet az 1977-es földrengés után fedeztek fel.
Szerdán kezdődik a nagyböjt, a húsvétra készülés negyvennapos időszaka. A keresztények ebben a bűnbánati időszakban Jézus feltámadásának megünneplésére készülnek a „hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével”.
Ferenc pápa klinikai állapota stabil maradt – közölte kedden este a Szentszék az egyházfőt kezelő orvosok véleménye alapján.
Súlyos elmezavarban szenved a férfi, aki felmászott a Szent Péter-bazilika főoltárára, és megrongálta a gyertyatartókat – közölte a szentszéki szóvivő. A közösségi oldalakon péntek este terjedtek el a bazilikában tartózkodóktól rögzített felvételek.
Óriási Mária-szobor építése kezdődött meg a közép-lengyelországi Torun városához közeli Konotopie faluban, az 55,6 méter magas emlékmű egy lengyel milliárdos házaspár hálaadó adományából valósul meg.
Marosvásárhely hét templomában hét estén át hallgathatjuk az igét a történelmi egyházak képviselőitől. Január 19-én a Vártemplomban kezdődik és január 26-án a Keresztelő Szent János templomban zárul az ökumenikus imahét.
Az orbaiszéki Gelence műemlék temploma Székelyföld egyik legismertebb építészeti kincse, idegenforgalmi nevezetessége. A 13. század első felében, nem sokkal a tatárjárás után épült (újjá), azóta dacol az idő és a történelem viharaival.
Régebben Székelyföld legtöbb katolikus helységében a papok jóval vízkereszt előtt, Gyimesben például már karácsony után, a legtöbb helyen újév napján elkezdték a házszentelést.
„Isten nincs távol: ő ‘Emmanuel’, a velünk levő Isten. Nem idegen, van arca, Jézus arca” (XVI. Benedek pápa, Urbi et Orbi áldás, 2010).
„Az erdélyi multikulturális gasztronómia eljutott egy olyan szintre, hogy Romániában egyre többen értik, használják, szeretik, és reméljük, hogy idővel ez nemzetközi szintre fog emelkedni” – ebben bízik a Taste of Transylvania Underground fesztivál alapítója, Trucza Adorján. A gasztronómiai esemény összeköti a magyarországi és romániai séfeket a vendéglátásban dolgozókkal, a közvetlen hangulat pedig lehetőséget teremt a részvevő ínyenceknek megismerkedni a különleges fogások készítőivel.
És lőn, hogy mikor elmentek az angyalok ő tőlük a mennybe, mondának a pásztoremberek egymásnak: Menjünk el mind Betlehemig, és lássuk meg e dolgot, amelyet az Úr megjelentett nékünk. (Lukács 2,15)
„Kelj fel, tündökölj, mert eljött világosságod, rád ragyogott az Úr dicsősége.” (Ézs 60,1)
Menjünk el Betlehembe, és nézzük meg azt, ami ott történt, amit az Úr tudtunkra adott. (Lk 2,15b)
Gyermekkorból hozott családi szokások, közösen kialakított ünnepi hagyományok, kis, falusi gyülekezetben töltött évek után idén lesz az első városi karácsony – református lelkészekkel beszélgettünk.
Mától kezdve Márton Áron püspökünk nem az Isten szolgája, hanem a Tiszteletreméltó címet viseli – adta hírül közleményben a Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség.
Több mint egy évszázaddal ezelőtti formáját ölti fel újra a belvárosi unitárius templom előtti tér Székelyudvarhelyen, ugyanis a néhány éve előkerült eredeti terveknek megfelelően alakítják át. A munkálatok már zajlanak.
Gyergyószentmiklós legfontosabb ünnepe a Szent Miklós-napi búcsú, amelynek idén Korzenszky Miklós Richárd bencés szerzetes volt a szónoka. Soltész Miklós államtitkár is felszólalt.