
Fotó: Kocsis Károly
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
2025. július 17., 10:042025. július 17., 10:04
2025. július 17., 10:072025. július 17., 10:07
Gergely József szülőfalujában, Csíkszentmártonban él, és ott is nevelkedett – immár 24 éve jelenlegi nevelőszüleinél.
A leendő pap tíz éve tanul a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán, papi jelmondatának „Az Úr lelke van rajtam…” (Lk 4,18) igét választotta, mely számára életútjának mély értelmét hordozza:
– hangzik el a diakónus bemutatkozó videójában.
Személyes története különleges tanúságtétel a kegyelem működéséről: József elmondása szerint fiatalkorától templomi szolgálatot végzett, sokat ministrált, ifjúsági csoportba járt, de papi hivatása nem volt mindig egyértelmű. Középiskolás évei alatt megingott, más úton akart elindulni – ám végül
Nevelőszüleit, családját tartja legfőbb példaképeinek – elfogadásuk, szeretetük, támogatásuk jelentette számára az első iskolát a szeretet és irgalom tanításában. A papi életét is ezek továbbadásának szándékával kezdi meg. Kiemelt példaképe még a spirituális atya, akinek liturgia iránti szeretete és elkötelezettsége mély nyomot hagyott benne.
A papság útjára reménnyel és bizalommal indul – osztotta meg még a bemutatkozó videóban.
Nem oldódtak meg a problémák annál a csíkszeredai textilipari cégnél, amely korábban előzetes bejelentést tett arról, hogy kénytelen elbocsátani alkalmazottai jó részét. A tömeges elbocsátás lezajlott, de még reménykednek a volt alkalmazottak.
Féléves kényszerszünet után újra zöld utat kapott a szépvízi sportközpont építése, idén azonban csak a beruházás 50 százalékának elvégzésére adott engedélyt az Országos Befektetési Társaság. A munkálatot a kiszolgáló épületek megépítésével folytatják.
A csíkszeredai városházán 57 állást kell megszüntetni júliusig, ami a gyakorlatban 24 alkalmazott elbocsátását jelentheti, a kormány közigazgatási reformcsomagjának eredményeként. Mindez magával hozza a teljes hivatali apparátus átszervezését is.
Nem volt jogosítványa és alkoholos befolyásoltság alatt vezetett az a fiatalember, aki balesetet okozott Csíkszeredában csütörtök este – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Jubileumi, tizedik alkalommal indul útnak a túrázás és a történelem iránt érdeklődők közössége március 8-án, vasárnap, hogy közösen hódítsák meg a Magyaros-tetőt.
Február 28-tól a végleges, módosított menetrendre vált a csíkszeredai tömegközlekedés, amelyet a lakosság kérései, visszajelzései felhasználásával állítottak össze. Közben az utasszám a korábbinak csaknem a háromszorosára nőtt.
Az áfanövekedés miatt 110 millió lejre drágult a csíkszeredai megyeháza felújítása, miközben a kivitelezőnek alig néhány hónapja maradt a befejezésre. Hargita Megye Tanácsa több más projekt költségvetését is módosítani kényszerült.
Gyerekbarát kávézó és tejivó nyílt Csíkszeredában. A hely szociális vállalkozásként működik, hiszen hátrányos helyzetű emberek dolgoznak ott, ugyanakkor a profit kilencven százalékát szociális jellegű programokra fordítják vissza.
Önhibáján kívül, a bürokrácia miatt veszítheti el Csíkszereda azt a finanszírozást, amelyet 193 új térfigyelő kamera telepítésére nyert el. A közbeszerzési eljárás folyamatos kérdések, pontosítások miatt nem halad, a határidő nem tartható.
Úgy tűnik, nincs megállás, ami az üzemanyagárak emelkedését illeti: szerdán is drágult, így már a standard benzin litere is 8 lej fölé emelkedett egyes csíkszeredai kutaknál.
szóljon hozzá!