
Több napon át akadozott a magyar csatornák műsora a UPC kábeltévé-szolgáltató digitális műsorcsomagjában. Mint kiderült, nem helyi, hanem országos probléma okozta a fennakadást, de már orvosolták a hibát.
2011. február 28., 17:152011. február 28., 17:15
2011. február 28., 17:562011. február 28., 17:56
Múlt hét közepén kezdtek el akadozni a UPC Panonia csomagjában található tévécsatornák műsorai, a digitális műsorcsomag előfizetői főként az esti órákban tapasztalhatták, hogy az adások képe szaggatottá válik, vagy akár percekig áll. Gyakran a műsorok hangja is akadozott, vagy tovább szólt a mozdulatlanná váló képek alatt. A hiba három napig volt észlelhető, és a Panonia csomag 12 csatornáját, egyebek mellett az RTL Klub, SportKlub, Cool Tv, Sport M és a magyar filmcsatornák műsorait érintette – közölték a UPC illetékesei. Ugyanakkor azt is elmondták, hogy a probléma országos jellegű volt, amit a UPC és az említett tévécsatornák romániai forgalmazója (Iko Romania) közti hálózatban kialakult technikai hiba okozott, de ezt már orvosolták.
Egyébként az említett csatornák műsorai csak a digitális csomagban akadoztak, tehát csak a beltéri egység által közvetített jellel volt gond, az analóg csomagban nem szakadoztak ezek a műsorok sem.
Azokat a magyar tévécsatornákat, amelyek nem a Pannónia csomag részei – például a Tv2, M2, Duna Tv –, nem érintette a meghibásodás.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
szóljon hozzá!