Hosszú, kígyózó sorok a karszalagokért, a koncerttéren hatalmas tömeg, jó hangulat: fergeteges koncerttel indított a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor nulladik napján Rúzsa Magdi.
2018. július 25., 02:032018. július 25., 02:03
Fotó: Beliczay László
Hosszú, kígyózó sorok a karszalagokért, a koncerttéren hatalmas tömeg, jó hangulat: fergeteges koncerttel indított a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor nulladik napján Rúzsa Magdi.
2018. július 25., 02:032018. július 25., 02:03
Fotó: Beliczay László
A Maszkura és a Tücsökraj fellépésével rajtolt a tusványosi koncertek sorozata. Már az egyedi hangzásvilágú formáció megadta az est alaphangulatát, muzsikájukra egyre csak gyűlt a tömeg a tusnádfürdői sportpályán.
Érdemes tehát az esti koncertekre legalább két órával korábban érkezni Tusnádfürdőre. Akárcsak korábbi tusványosi fellépéseikor, ezúttal is ezrek tomboltak a vajdasági énekesnő slágereire, a lassú daloknál pedig a telefonok vakuja világította be a nézőteret. Noha a koncert tömegeket vonzott, azért érződött, hogy ez még a rendezvény nulladik napja, a többi bulihelyszínt kevesebben keresték fel, mint ahogy az a következő napokban várható.
Szerda este a magyar zenei színtér két nagyágyúja, a Honeybeast és a Tankcsapda lép fel a nagyszínpadon.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
szóljon hozzá!