Kerekes Botond Géza több mint két évtizede vezeti a Triplastot
Fotó: Triplast
Az ezredforduló környékén Marosvásárhelyen három fiatal összedugta a fejét, és gondolt egy merészet: mivel a háztartások egyre több hulladékot halmoztak fel, ezért önerőből műanyag szemeteskukák gyártásába fogtak. Ez a lépés pedig megalapozta a cég stabilitását, amely az évek múlásával a szennyvízelvezetők, a fedlapok és a tartályok gyártásába is belefogott – tette mindezt fenntarthatóan és tudatosan, amely immár országos szintű elismertséget eredményezett számára. A Triplast egyik alapító-tulajdonosának, Kerekes Botond Gézának a szemszögéből ismerhetjük meg a cég bő két évtizedes történetét.
2024. június 17., 10:002024. június 17., 10:00
„A kolozsvári közgazdasági egyetem elvégzése után hazaköltöztem, és miután több cégnél is megfordultam, azon törtem a fejem, hogy valahogy csak jó lenne, ha saját vállalkozásba kezdenék” – emlékezett vissza a kezdetekre Kerekes Botond Géza, aki ekkor már ismerte Ugran Claudiut és Fikó Istvánt, akikkel közösen eldöntötte, hogy céget fog alapítani. Így történt tehát, hogy a Triplast műanyag szemetesládák gyártásába kezdett.
„Ez nem volt egy szűz piac, viszont akkor még kiépülőben volt. Nagyon sokan viszont importálták ezeket a kukákat, ugyanakkor mivel Románia akkor még nem volt európai uniós tagország, ezért előnyünk volt a külföldiekkel szemben” – magyarázta a Triplast vezetője, így gyorsan, 2-3 év leforgása alatt betörtek a hazai piacra.
Lelkiismeretes és precíz munka folyik a marosvásárhelyi termelőegységben
Fotó: Triplast
Miután egyre többen kezdték vásárolni a Triplast gyártotta termékeket, a tulajdonosok tudatosan visszaforgatták a nyereséget a cégbe.
– magyarázta Kerekes Botond Géza, akik EU-s támogatással belefogtak a csatorna- és vízhálózatok gyártásába is. Az elmúlt több mint két évtizedben a Triplastot is érintették válságok, de a több lábon állásnak hála, ezeket rendre, mondhatni könnyen átvészelték. „A gazdasági világválság idején még fiatal cég voltunk, így annyira nem éreztük meg annak negatív hatását.
– magyarázta az elmúlt évek történéseit a marosvásárhelyi vállalkozás alapítója. A vállalkozói évek során Kerekes Botond Géza megtanulta, hogy egyszerre több lábon kell állni: egy krízis során ha bármelyik iparágban visszaesés tapasztalható, akkor a többi biztosítani fogja a fennmaradást.
A Triplast a dekoratív virágcserepek gyártásának világában is megvetette lábát
Fotó: Triplast
A Triplast filozófiája nemcsak az innovációban, hanem a termékek fejlesztésében és tökéletesítésében rejlik. „A célunk nem az, hogy feltaláljuk a spanyolviaszt: mi a termékek fejlesztésén és optimalizálásán dolgozunk azért, hogy azokat minél költségkímélőbben és jobb minőségben tudjuk szállítani partnereinknek” – avatott be a vállalkozás fő irányvonalába Kerekes Botond Géza.
„Mi ezt megtanultuk az elmúlt években, ennek fényében újítunk, alkalmazkodunk, fejlődünk és figyeljük a nyugat-európai irányokat” – mondta el a vállalkozó, aki nyíltan vallja, hogy ők nem az úttörői, hanem a trendkövetői szerepet töltik be a piacon. „Cégünk erőssége, amely egyben a mottónk is az, hogy a lehető leggyorsabban alkalmazkodunk a piac és a környezet igényeihez, kihasználva minden lehetőséget a termelés és a kereskedelem területén” – tette hozzá a marosvásárhelyi üzletember.
A beszélgetés során arra is fény derült, hogy a Triplast volt az első helyi cég, amelyik a rotációs öntést mint gyártási technológiát alkalmazta.
– ismertette az alapító, aki szerint a gyártásban használt gépek adottságainak teljes kiaknázásával és a megfelelő alapanyagok felhasználásával a lehető legjobb árucikkeket hozzák létre a megrendelőknek. „Mivel dinamikusan felépített szervezet vagyunk egy széles termékpalettával, ezért az ügyfeleink számára mindig a legprofibb megoldásokat kell hogy kínáljuk.
– ismertette a Triplast hitvallását Kerekes Botond Géza. Talán ezen hozzáállásnak köszönhető az is, hogy mind a mai napig meghatározó szereplői a hazai piacnak.
Műanyag termékek széles skáláját gyártják a Maros megyei üzemben
Fotó: Triplast
„2002-ben alapítótársaimmal együtt vágtunk bele a munkába, majd szépen folyamatosan elkezdtük építeni a csapatot. A gépek mellé először mérnököket és tervezőket alkalmaztunk, majd jöttek a munkások is. Az alapcsapat már akkor kialakult, majd fokozatosan bővültünk mind számbelileg, mind minőségileg” – ecsetelte a csapat felépítését Kerekes Botond Géza, akik 2010-ben már 50-en dolgoztak a cégnél.
„Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy van olyan alkalmazottunk, aki már az alapítás éve óta nálunk dolgozik, de nagyon sokan már 10–15 éve csapatunkat erősítik” – mondta büszkén a Triplast vezetője. Emellett azt is megtudtuk, hogy a csapattagok a következetes építkezést, az állandó fejlesztéseket és a modern technológiai vívmányokat is értékelik a marosvásárhelyi vállalkozásban.
– állítja a marosvásárhelyi társaság irányítója, aki mint cégvezető barátként tekint az alkalmazottakra, mivel tapasztalatai szerint csak így lehet egy összetartó, felkészült csapatot kialakítani.
A Triplastnál rövid és középtávra is léteznek tervek a jövőre nézve, hiszen ha mindenki becsülettel végzi a munkáját, akkor hosszú távon meghatározó szereplői lehetnek a gazdasági életnek. „Nem tervezünk hosszú (azaz 10 évvel hosszabb) időre, de folyamatosan arra törekszünk, hogy megfeleljünk a jövőbeli piacnak. Amennyiben követjük a változásokat, úgy a jövőnkkel sem lehet gond” – fogalmazott végszóként tömören, de lényegre törően a Triplast alapító ügyvezetője.
Az itt olvasható tartalom először az „Akiket az idő igazol” 2023-as kiadványában jelent meg.
(X – fizetett hirdetés)
Pénteken reggel elindult a sepsiszentgyörgyi elhelyezési központból az iskolába a 16 éves Koncz Anita Alexa, de oda már nem érkezett meg. A rendőrséggel kerestetik.
Néhány nap alatt szürkéről fekete színre változott a bálványosi Csiszárfüdő egyik medencéjének vize. A jelenség mögött álló okokról szakértők számoltak be a Székelyhonnak.
Állatállománya védelmében Románia aktiválta az uniós vészhelyzeti mechanizmusokat a ragadós száj- és körömfájás vírusának aggasztó európai terjedése miatt – jelentette be pénteken az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai szerint márciusban a higiéniai és kozmetikai szolgáltatások, a margarin, valamint a csatornázási és a köztisztasági szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben a tavalyi harmadik hónaphoz képest.
Felerősödő szélre, havazásra és hóviharokra figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki területekre. Vasárnap reggelig szinte az egész országban számítani lehet havas esőre, jegesedésre.
Zuhanórepülésben van az amerikai dollár a nemzetközi piacokon péntek reggel. A román lejjel szemben a dollár tíz százalékot veszített azóta, hogy Donald Trump amerikai elnököt beiktatták az amerikai elnöki tisztségbe.
Januárhoz képest februárban 23 lejjel, azaz 0,4 százalékkal 5351 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Noha előre szólt a rendőrség, hogy fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a héten, ez mégsem hatott meg mindenkit.
Tánczos Barna csütörtök este azt nyilatkozta, jómaga tíz évvel ezelőtt jelentette ki először, hogy több mint tízezer medve él Romániában.
Összesen 40 személy ellen emeltek vádat az ügyészek a két halálos áldozatot és több sérültet követelő urziceni-i tömegverekedés ügyében.