Problémamentesen zajlott az utolsó írásbeli

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Véget értek az érettségi vizsgák, pénteken délelőtt lezajlott az utolsó írásbeli. A profilnak és szaknak megfelelő választható tantárgyból megszervezett írásbeli vizsga Hargita megyében problémamentesen zajlott. Az eredményeket vasárnap függesztik ki.

R. Kiss Edit

2011. július 01., 16:282011. július 01., 16:28

2011. július 01., 16:342011. július 01., 16:34

Földrajzból és biológiából írtak Hargita megyében legtöbben az érettségi pénteken lezajlott utolsó írásbeli vizsgáján. A profilnak és szaknak megfelelő választható tantárgyból megszervezett írásbeli vizsgán Hargita megyében tíz tantárgyból vizsgáztak az érettségizők. Bartolf  Hedwig  tanfelügyelő közölte, a megyében biológiából 1066, kémiából 251, gazdaságtanból 34, filozófiából 63, fizikából 295, földrajzból 1200, informatikából 185, logikából 52, pszichológiából 10 és szociológiából 16 érettségiző írásbelizett pénteken.

A tanfelügyelő elmondta, mivel ezen az utolsó próbán több tantárgyból írnak a diákok és egyes tantárgyakon belül többféle tétel is van, komolyabb munka  volt a tételek elosztása, ellenőrzése, de nem kaptak jelzést egyetlen vizsgaközpontból sem, hogy ne kapta volna meg a diák az általa választott tantárgy tételsorát. Az utolsó vizsganapon nem volt semmi gond, a vizsgákról sem zártak ki senkit puskázásért – tájékoztatott Bartolf  Hedwig.

Ismertette, vasárnap kapják meg eredményeiket az érettségizők, a javítóközpontban lezajló utolsó ellenőrzés után várhatóan dél körül függesztik ki majd a központokban a jegyeket. Az esetleges óvásokat hétfőn nyújthatják be az érettségizők.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 05., szombat

Ég az erdei avar és a száraz növényzet Hollósarkán

Péntek óta küzdenek az avartűzzel a tűzoltók a Gyergyóhollóhoz tartozó Hollósarka településen. Az utolsó tűzfészkek felszámolását szombat reggel folytatták.

Ég az erdei avar és a száraz növényzet Hollósarkán
2025. július 02., szerda

Vízkorlátozás léphet érvénybe két gyergyói településen

Vízkorlátozást helyezett kilátásba a gyergyói vízszolgáltató vállalat, amennyiben Gyergyóújfaluban és Gyergyóalfaluban nem sikerül csökkenteni a vízfogyasztást.

Vízkorlátozás léphet érvénybe két gyergyói településen
2025. július 02., szerda

Százéves az ereklyés országzászló mozgalom – tudományos konferencia Maroshévízen

Tudományos konferenciával emlékeznek meg az ereklyés országzászló mozgalom százéves évfordulójáról Maroshévízen. A rendezvény az országzászlók, világháborús emlékművek, katonai temetők és nemzeti emlékhelyek témakörét járja körül.

Százéves az ereklyés országzászló mozgalom – tudományos konferencia Maroshévízen
2025. július 01., kedd

Gyógynövények éjszakája az Erdővidék Múzeumában

Idén is csatlakozik az Erdővidék Múzeuma a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. A tavalyi nagy sikerű gyógynövényes tematikát követve az idei program középpontjában ismét az erdővidéki gyógynövények és azok felhasználása áll.

Gyógynövények éjszakája az Erdővidék Múzeumában
2025. július 01., kedd

Jelentős beruházásra készülnek a gyergyószentmiklósi kórháznál

Több mint 14 millió lejes beruházás küszöbén áll a gyergyószentmiklósi kórház, miután újabb uniós támogatást nyert el. Erről kedden reggel tartottak rendkívüli tanácsülést a városban, ahol egyhangúlag szavazták meg a költségvetés módosítását.

Jelentős beruházásra készülnek a gyergyószentmiklósi kórháznál
2025. július 01., kedd

Falunapok Gyergyóújfaluban és Güdücön

A Gyergyói-medence két településén is vidám falunapok zajlanak a héten. Gyergyóújfalu már pár napja belekezdett az ünneplésbe, Güdücön pedig július első hétvégéjén tartják a hagyományos búcsús rendezvényt.

Falunapok Gyergyóújfaluban és Güdücön
2025. június 30., hétfő

Bocsárdi László visszatér rendezőként – ígéretes a Figura következő évada

A Figura Stúdió Színház 40. évadának célját nem egy megemlékezés képezte, hanem a múlt, a jelen és jövőbeli alternatívák bemutatása. A különleges év után érdekesnek ígérkezik a következő is. Jön a Kollokvium, és Bocsárdi László visszatér rendezőként.

Bocsárdi László visszatér rendezőként – ígéretes a Figura következő évada
2025. június 27., péntek

Falunapok hétvégéje Gyergyószéken: ünneplés Ditróban, Orotván és Csomafalván

Ditró és Orotva, valamint Gyergyócsomafalva is színes falunapi programokkal várja a helyieket és az odalátogatókat a hétvégén. A rendezvénysorozatokban közös, hogy minden korosztálynak kínálnak kikapcsolódási lehetőséget.

Falunapok hétvégéje Gyergyószéken: ünneplés Ditróban, Orotván és Csomafalván
2025. június 27., péntek

Afrikai sertéspestis ütötte fel a fejét Gyergyóremetén – szigorú intézkedések léptek életbe

Gyergyóremete községben is megjelent az afrikai sertéspestis, ezért több sürgős és szigorú intézkedést vezettek be a betegség terjedésének megelőzése érdekében – tájékoztatott a helyi polgármesteri hivatal.

Afrikai sertéspestis ütötte fel a fejét Gyergyóremetén – szigorú intézkedések léptek életbe
2025. június 24., kedd

Lerobbant lakótelepet raknának rendbe Gyergyószentmiklóson

A gyergyószentmiklósi Virág lakónegyed déli részének teljes megújítását célozza az a pályázat, amelyhez az előtanulmányt keddi ülésén fogadta el a képviselő-testület. Szabálytalanul épített garázsok bontására is számítani kell.

Lerobbant lakótelepet raknának rendbe Gyergyószentmiklóson