
A rendszeres csőtörések elkerülése és a kapacitásbővítés miatt is szükséges az új vízhálózat
Fotó: Pinti Attila
Megkapták az építkezési engedélyt, nemsokára kezdődhet a Tusnádfürdő számára szükséges új vízvezeték és a vízellátáshoz szükséges további létesítmények építése. A teljes beruházás jövőben fejeződhet be, akkor lehet üzembe helyezni az új, jóval nagyobb kapacitású rendszert.
2024. május 26., 09:062024. május 26., 09:06
Nemcsak a szükségletek haladták meg jóval a jelenlegi vízhálózat teljesítményét Tusnádfürdőn, a fürdővárost és Tusnád községet ellátó vízvezeték ismétlődő törései, illetve az ebből fakadó vízhiány, valamint korlátozás kiküszöbölése miatt is fontos az új vízellátó rendszer kiépítése. A fejlesztési minisztérium biztosította támogatásnak köszönhetően már 2022 októberében aláírták a kivitelezési szerződést az Országos Beruházási Társaság (CNI) által kiírt közbeszerzési eljárás nyomán.
az elmúlt év az előkészületekkel, a szakhatósági jóváhagyások beszerzésével telt, ugyanakkor Csíkszentsimon és Tusnád község önkormányzatának bele kellett egyeznie, hogy a községek területén, ahol a vezeték majd áthalad, munkálatokat végezhet a beruházó.
Kérdésünkre Butyka Zsolt tusnádfürdői polgármester azt mondta, az utolsó bukaresti egyeztetések után megkapták az építkezési engedélyt a Hargita megyei tanácstól, így nemsokára elkezdődhet a munka. Hozzátette, a szükséges anyagokat a kivitelező megrendelte, és
Ezt követik az összetettebb munkálatok, a szivattyúház, korszerű vízkezelő állomás, illetve nagy kapacitású víztartályok telepítése, a teljes beruházás jövőben fejeződhet be, akkor lehet üzembe helyezni az új rendszert.
A 18 kilométeresre tervezett ellátóvezeték kiindulópontja Csíkszentsimon, ahol a vízlelőhely található, ott korszerű szivattyú- és vízházat kell építeni a megfelelő szűrőberendezésekkel együtt, Tusnádfürdőn pedig nagyobb és korszerűbb víztartályokra és szivattyúkra is szükség van a zavartalan vízellátás biztosításához.
Mivel az érvényes szabályozás szerint ellátóvezetékhez közvetlenül elosztóvezeték nem csatlakoztatható, csak víztartályok, tisztító- és szivattyúállomás közbeiktatásával, Tusnád község településeinek vízellátásához ilyen létesítmények telepítésére lesz szükség – a község ezt a beruházást készíti elő. 22 millió lejt meghaladó összeg szerepel a szerződésben az új vízhálózat és a hozzá tartozó létesítmények építésére.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
szóljon hozzá!