Archív
Fotó: Nagy D István
Nem csak szállodaként működtetnék a potenciális befektetők a Sepsiszentgyörgy központjában található egykori Bodok szálló épületét. Az önkormányzat tulajdonában lévő romos épület eladására már kétszer hirdettek versenytárgyalást, és bár a tenderfüzetet hárman is megvették, végül senki nem nyújtott be árajánlatot.
2017. május 15., 17:342017. május 15., 17:34
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester megkeresésünkre elmondta, találkozóra hívták az érdeklődő üzletembereket, azt próbálták feltérképezni, hogy van-e reális kereslet a szállodaépület iránt. A befektetők elsősorban azt kérték, hogy „ne kössék meg a kezüket”, tehát
Arra hivatkoztak, hogy egy ekkora, többemeletes szálloda nem életképes egy közepes méretű városban, ezért szeretnék az ingatlan egy részét más célra használni, például irodákat vagy apartmanokat alakítanának ki, noha az épület nagyobb része azért szállodaként működne. Tóth-Birtan Csaba szerint az érvelés elfogadható,
Az érvényes tanácshatározat szerint a kihirdetési vételár most egymillió euró, több mint amennyiért a város három évvel ezelőtt megvette (750 ezer euró), és még 500 ezer eurós garanciapénzt is kérnek, amit öt lépésben adnak majd vissza, az utolsó részt a szálloda működésének ötéves évfordulóján. Az egykori szálló a magánosítás áldozata lett, az önkormányzat azért vette meg, hogy eltüntesse a belváros szégyenfoltjának számító romhalmazt.
Az ország mintegy felét érintő első- és másodfokú riasztásokat bocsátott ki szombaton felhőszakadások és légköri instabilitás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Romániában nemzeti gyásznapot hirdettek Ferenc pápa temetésének napjára. Ez számos kötelezettséget ró a közintézményekre, a diplomáciai képviseletekre, a kulturális és sportesemények szervezőire. A szabályozásokról Fazakas László jogászt kérdeztük.
Gyémántmisét mutatott be pénteken délután a csíktaplocai templomban Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgálta a csíktaplocai híveket.
Elgázolt borztetemről kaptunk fotókat, amely a felújítás alatt levő 137-es megyei út Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közti szakaszán hever.
A legfelsőbb bíróság pénteken helyt adott az elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat felfüggesztéséről szóló ítélet elleni fellebbezéseknek.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy változást idézzen elő Románia jelenlegi és jövőbeli politikájában.
Újabb hatvan napig hatósági felügyelet alatt marad Barti Tihamér, a Hargita megyei önkormányzat tisztségéből felfüggesztett és korrupciós bűncselekményekkel gyanúsított alelnöke. Barti panasszal élt a döntés ellen, de ezt elutasították.
Ingyenesen tesz elérhetővé tíz filmet tíz napon át a Filmio, a magyar filmek streaming platformja a magyar film napja alkalmából – közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.
Tanárnak lenni Romániában nem kis kihívás, ideje átgondolni, mitől van az, hogy az a pedagógus, aki kiválóan teljesít a katedrán, nem tud jó eredménnyel versenyvizsgázni. Jövőtől ezen változtatna a tanügyminiszter.
A Gyulafehérvári Főegyházmegye jubileumi eseménysorozatának részeként április 30-án, szerdán megtartják a fogyatékkal élők napját, melynek programjai több csíksomlyói helyszínen zajlanak majd.
szóljon hozzá!