Nem a drága, hanem a szeretetteli ajándékozás kellene a cél legyen
Fotó: Pál Árpád
Azért költünk temérdek pénzt karácsonykor, mert így próbálunk szeretetet vásárolni – mutatott rá egy csíkszeredai diák a karácsony mondanivalójáról készített körképünk során. Pedig az ünnepnek másról kellene szólnia.
2018. december 24., 10:002018. december 24., 10:00
Az ünnep igazi mondanivalóját keresve csíkszeredai járókelőket kérdeztünk, arra voltunk ugyanis kíváncsiak, mit tehetnénk, hogy ne csak a rohangálásról, az ajándékvásárlásról és a karácsonyi vacsoramenü kitalálásáról szóljon a december. A válaszokból a következő eredményre jutottunk:
A baráti körök is összejöhetnek egy közös tevékenységre, mint például a szánkózás, társasjáték, séta vagy egy beszélgetés.
„Szerintem azért költünk ilyen sokat, mert a szeretetet pénzen akarjuk megvásárolni. Úgy gondoljuk, minél drágább ajándékot adunk egymásnak, annál jobban fognak örvendeni neki” – mutatott rá korát meghazudtoló módon egy nyolcadikos diák. Sokan úgy vélték, az előbbi állítást azzal is képesek vagyunk fokozni, hogy rivalizálunk a szomszéddal, családtagokkal, így
Gyakran minden spórolt pénzünket ilyenkor költjük el – állították többen is –, hogy minél csillogóbbá tegyük az ünnepet. Holott készíthetnénk magunk is ajándékokat: lekvárt, sütit, teát, fűszerkeveréket, sálat, sapkát, kesztyűt vagy akár bábukat is.
Több fiatal úgy vélte, hogy
díszek és sütemények vannak mindenhol, és nincs hova elmenni kikapcsolódni, mert mindenki ünnepel, egyik üzlet sincs nyitva. De – mint mondták – nem kell elkeseredni, hiszen otthon is számos lehetőségünk adódik, csak fel kell találni magunkat. Mértékkel fogyaszthatunk az ünnepi finomságokból, sétálhatunk, nézhetünk karácsonyi filmeket, olvashatunk, elmehetünk szánkózni, sízni, karácsonyi vásárokon vehetünk részt.
– fogalmazott egy egyetemista. Hasonlóan vélekedik egy középkorú hölgy is, aki szakmája miatt kevés időt tölt együtt szeretteivel. Elmondása szerint számára nem is igazán a szenteste a legfontosabb, hanem a közös várakozás, készülődés, az együtt töltött idő, majd legvégén az ünneplés. Érdekes módon a megkérdezettek közül senki nem említette a templomba járást az ünnep kapcsán.
Boier Kinga
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
1 hozzászólás