
Idén is megünneplik az Idősek Világnapját Sepsiszentgyörgyön. A Gyulafehérávi Caritas segélyszervezet munkatársai Ozsdolán rendeznek ünnepséget az időseknek.
2014. szeptember 15., 14:402014. szeptember 15., 14:40
„Az időseknek szánt programok mindig kiemelt helyet foglaltak el a Gyulafehérvári Caritas tevékenységei között. A betegápolás és a fizikai segítségnyújtás mellett fontosnak tartjuk a lélek ápolását is, így már közel tíz éve, hogy minden évben együtt ünnepeljük az öregekkel az Idősek Világnapját és a Betegek Világnapját” – mondta Hubbes Kinga, a Caritas helyi szervezetének munkatársa.
A Gyulafehérvári Caritas számos rendezvénnyel készül Erdély több településén, ezek célja felhívni a figyelmet arra, hogy az idős generáció a társadalom értékes részét képezi, továbbá ösztönözni szeretnék a fiatalokat, hogy az egészségben és méltóságban átélt idősödés követendő érték legyen számukra.
Tavaly Bereckben ünnepeltek, az idős emberek mellett hozzátartozóik, unokáik is jelen voltak.
Idén az ozsdolai közösség meghívásának tesznek eleget, és a helyi önkormányzat támogatásával rendeznek ünnepséget, melyre több mint 300 idős embert várnak. A főszervező elmondta: az adott településen dolgozó kollégáik szállítják a résztvevőket a helyszínre, de többen maguk szervezik meg az utat, kirándulással egybekötve. Háromszéken a Caritas 25 településen végez otthoni gondozást, valamint egy öregotthont is működtetnek, és a családsegítő szolgálat által számos találkozási lehetőséget szerveznek a vidéken élő időseknek. Ugyanakkor az önkéntes programjuk keretében az aktív idősek segítik a szervezet működését.
Az idei Idősek Világnapja rendezvény október elsején 11 órakor kezdődik Ozsdolán a kultúrházban.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!