Fotó: Nagy D. István
A tervek szerint legkésőbb nyár elejére sikerül kiüríteni a Sing Sing néven elhíresült sepsiszentgyörgyi szociális otthont, hogy az önkormányzat nekiláthasson az ingatlan felújításának.
2013. január 14., 16:232013. január 14., 16:23
A kormány által a múlt év végén végrehajtott pénzmegvonások miatt mindenképp tolódik a Csíki negyedbeli toronyépületben lakók átköltöztetése – mondta el a Székelyhon.ro érdeklődésére az alpolgármester. A forráskiesés a Mikes Kelemen utcai szociális panelház további korszerűsítését érinti, miután a szaktárca összesen 500 ezer lejt vont vissza az erre a célra kiutalt összegből. Tischler Ferenc szerint egyelőre folynak a munkálatok, de a fennmaradt összeg semmiképp nem elegendő a panelház másik lépcsőházának és a hozzá tartozó lakrészeknek a befejezésére. Az elöljáró bízik abban, hogy sikerül Bukarestből pénzt szerezni erre a célra, illetve ha mégsem, akkor helyileg oldják meg a támogatást. Tischler szerint a Sing Singben maradtak – több mint harmincan – legkésőbb nyár elején, de reményeik szerint már márciusban átköltözhetnek a Mikes Kelemen utcába.
A Csíki negyedbeli toronyházat csak ezután tudják rendbe tenni, mivel az eddigi lakók jócskán lelakták. Három emeletet már lezártak, oda nem lehet bejutni, de az épület további emeletein is sok a tennivaló. A tervek között szerepel többek között, hogy egy megfelelő hajléktalanszállót alakítsanak ki. Az alpolgármester rámutatott: két emeleten alakítanák ki ezt, külön a férfiaknak és külön a nőknek. Jelen pillanatban családok – mintegy hatvan személy – húzzák meg magukat a szállón. Ezeknek a tagjai hamarosan komoly rostáláson esnek majd át, és csak azok jöhetnek szóba újból, akik tudnak viselkedni, illetve kiskorúaknak nincs mit keresniük ott. Őket a gyermekjogvédelmi hatóság specifikus otthonában helyezik el.
Végül az elöljáró kifejtette, hogy a múlt évben hozott önkormányzati döntésnek, mely szerint civil szervezetre bíznák az éjszakai menedék működtetését, is érvényt szereznek, de egyelőre a felhívást nem tették közzé, mivel először a kiürítést és a korszerűsítést kell megoldaniuk.
Ezzel szemben Tankó Vilmos, az önkormányzat Közösségfejlesztési Irodájának vezetője előzőleg úgy fogalmazott, hogy a meghívókat szétküldték a szervezeteknek és várják az ajánlatokat. A határidő kedden, január 15-én jár le.
A tartós szárazság egyre aggasztóbb vízhiányt idéz elő Háromszéken. A legtöbb településen felszólítással próbálják szabályozni az ivóvízfogyasztást, máshol időszakosan korlátozzák az ellátást, ezzel megelőzvén a nagyobb bajt.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
szóljon hozzá!