A Bod Péter Megyei Könyvtár sepsiszentgyörgyi fiókkönyvtárának 30. évfordulóját ünnepelték hétfőn az egykori könyvtári vezetők, munkatársak és olvasók. Az ünnepségen felavatták a Biblionet-termet is.
2013. február 18., 14:452013. február 18., 14:45
2013. február 18., 17:062013. február 18., 17:06
1983. február 15-én nyílt meg a Bod Péter Megyei Könyvtár sepsiszentgyörgyi fiókkönyvtára, mely 15 ezer kötetes többnyire román és magyar nyelvű könyvből áll, amit folyamatosan kölcsönözhetnek a gyerekek és felnőttek egyaránt. Szonda Szabolcs, a Bod Péter Megyei Könyvtár igazgatója az évfordulós ünnepségen mondott beszédében kiemelte, a közkönyvtár bővülő szerepet lát el, hiszen a közösséget szolgálja. A könyvtár egy lakónegyed szívében működik, így még inkább közel vannak a könyvek az olvasókhoz, melynek vezetője Sándor Éva könyvtáros egyszemélyes küldetést lát el nap mint nap, eleget téve az olvasói igényeknek. A könyvtár és annak fiókintézménye is azért dolgozik, hogy jobban működővé és vonzóbbá tegyék az intézményt, ebben pedig nagy szerepe van a Biblionet programnak, valamint a kollégák munkájának – méltatta a tevékenységet Szonda Szabolcs.
A rendezvényen jelen volt Sztakics Éva alpolgármester is, aki hasznosnak tartotta a mai évfordulót, mivel noha a városlakók ismerik a könyvtárat, annak fiókrészlegét csak kevesen. A könyvtár nemcsak kölcsönzésre szolgál, hanem információszerzésre is – mondta az alpolgármester, hozzátéve, hogy külföldi tapasztalatai szerint a könyvtárnak óriási szerepe van a közösségi életben. A központi könyvtárak találkozási pontok is a fiatalok számára, és alternatívát kínálnak a fiataloknak a különböző kocsmákra.
Az fiókkönyvtár évfordulóján jelen voltak azok is, akik a kezdetnél segítették a könyvtárat: Kiss Jenő egykori könyvtárigazgató valamint Magyari Lajos író, aki elsőként írt cikket az intézményről. Magyari Lajos emlékeztette a jelenlévőket a könyvek és az olvasás fontosságára a múlt rendszerben, amikor falvakra jártak a könyvtárosok és úgy juttatták el az olvasnivalót az emberekhez. Az író kiemelte, egy könyv hatását, amit az olvasóban hagy, sosem felejtik el, és fontos meghagyni a könyvet a klasszikus formájában még akkor is, ha felgyorsult a világ és különböző számítástehnikai formák vették át a lapok helyét.
Kiss Jenő, a Bod Péter Megyei Könyvtár nyugalmazott igazgatója a Biblio-busz jelentőségét emelte ki, amelyet egy rendelettel eltöröltek, de a könyvállomány falvakról való visszaszerzése után megnyitották a fiókrészleget, amely hasznosnak bizonyult az évek során. A kezdeti nehézségeket követően sikerült olvasótábort kialakítani és megismertetni a lakókkal a negyedben működő könyvtárat, melyből több ezer kötetet kölcsönöztek ki az évek folyamán.
Sándor Éva könyvtáros húsz éve vezeti a részleget, olvasóival már baráti viszonyt is ápol, így ebből az alkalomból néhányat meghívott az ünnepségre is. A meghívottak között volt az az óvónő, aki 1983. február 15-én született, pontosan azon a napon, amikor megnyitották a lakónegyedi könyvtárat. Aczél Beáta gyerekkorában végigolvasta a meséket majd a regényeket, napjainkban pedig saját gyerekeivel látogatja az intézményt.
A fiókkönyvtár szolgáltatásai közé tartozik a kölcsönzés és olvasótermi könyvhasználat mellett a tájékoztatás, tematikus bibliográfiák készítése és internetes információkeresés is a Biblionet-program révén. Ugyanakkor csoportokat is fogadnak a könyvtár bemutatása céljából, de mozgókönyvtári szolgáltatást is nyújtanak a helyi óvódáknak és iskoláknak. A fiókkönyvtár keddtől péntekig 10 és 16 óra között tart nyitva a Sport utcában.
A tartós szárazság egyre aggasztóbb vízhiányt idéz elő Háromszéken. A legtöbb településen felszólítással próbálják szabályozni az ivóvízfogyasztást, máshol időszakosan korlátozzák az ellátást, ezzel megelőzvén a nagyobb bajt.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
szóljon hozzá!