
Fotó: Keresztes Zoltán
Lezárult a jelentkezési időszak az április 7-én sorra kerülő gyergyószentmiklósi RMDSZ előválasztásra. A határidőig három személy nyújtotta be jelentkezését a polgármesterjelöltségre, és 36-on szeretnének képviselőjelöltek lenni.
2024. március 21., 11:172024. március 21., 11:17
2024. március 21., 11:182024. március 21., 11:18
Csergő Tibor András, Eigel Tibor és Len Emil Balázs méretkeznek meg a gyergyószentmiklósi RMDSZ előválasztáson a polgármesterjelöltségért.
A tanácsosi listára pedig a következők szeretnének felkerülni (ABC-sorrendben): Ambrus István, Angi Zoltán, Barabás Orsolya, Barabás Szilárd, Becze Kinga, Benedek Andrea, Benedek Csaba, Benedek Miklós-Zoltán, Benedek Tímea, Biró Levente, Bodor László, Csata László, Csavar Gábor, Csergő Ottó, Csergő Tibor-András, Eigel Tibor, Erős János, Erős Levente, Fülöp Attila, Grigore Éva, Imre László-Miklós, Ivácson Zsanett, Kántor Boglárka, Keresztes Zsombor, Kolcsár Béla, Koók László-Attila, Kulcsár László, Lázár László, Len Emil-Balázs, Madaras Csaba, Pál Árpád, Péter Krisztián, Pollner Enikő, Portik Zalán, Szakács István és Virág József.
Fotó: Keresztes Zoltán
Amint Barti Tihamér, az RMDSZ városi szervezetének elnöke és György István, a városi szervezet választási bizottsági elnöke ismertették, a jelentkezők mindegyike érvényes iratcsomót nyújtott be. A felsoroltak mellett
A szavazás április 7-én a Kós Károly és a Vaskertes általános iskolákban, valamint a Salamon Ernő, Fogarasy Mihály és Batthyány Ignác középiskolákban kialakított választókörzetekben zajlik majd.
Egy a tanácsosi listára vonatkozó szavazólap akkor lesz érvényes, ha 10 személyt és közülük legalább egy nőt jelöl meg az illető választópolgár.
A három polgármesterjelöltnek jelentkező közül pedig nyilván egyet lehet választani.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
4 hozzászólás