
Fotó: Kristó Róbert
Követeléseiket illetően megegyezésre jutott a postai dolgozók szakszervezete a Román Posta vezetésével, 150 lejes béremelést kapnak a vállalat alkalmazottai, valamint új egyenruhákat, cipőket és táskákat, és a fogyóanyagokra sem kell költeniük a jövőben.
2014. május 27., 19:032014. május 27., 19:03
2014. május 27., 19:092014. május 27., 19:09
Több alkalommal asztalhoz ülve, összesen mintegy százórás tárgyalássorozat után megegyezésre jutott a Postai Dolgozók Országos Szakszervezete és a Román Posta vezetőtanácsa az érdekvédelem követeléseit illetően, így a sztrájkőrségek, a fővárosi tüntetés és japánsztrájk után a szakszervezeti vezetők éhségsztrájkjára már nem került sor, befejeződtek a postástiltakozások.
A létrejött megállapodás szerint az augusztus és október közti időszakban összesen 150 lejes bruttó béremelést kapnak a postai dolgozók – számolt be a megállapodásról Szabó István, a postások szakszervezetének Hargita megyei elnöke. A postások ígéretet kaptak arra is, hogy új táskákat biztosít számukra a vállalat, már be is kérték a szükségletekre vonatkozó kimutatást, ugyanakkor a postahivatali dolgozóknak is új egyenruhákat és cipőket ígértek. A postások korábbi panaszai között szerepelt az is, hogy már a munkavégzéshez szükséges fogyóanyagokat is saját pénzből kell megvásárolniuk, a megállapodás értelmében ezt is rendezi a vállalat, hatvan napon belül biztosítják a szükséges nyomtatványokat, és a lehető leghamarabb a nyomtatókba való cserealkatrészeket, írószereket és más fogyóanyagokat is.
Szabó Istvántól megtudtuk, a megállapodás része az is, hogy meghirdetésre kerülnek a megüresedett, egyedi postai állások, melynek hiányában számos vidéki postaügynökség alkalmazottja korábban nem tudott pihenőszabadságra menni. Hargita megyében nagyjából tíz ilyen állás van – mondta el a szakszervezeti vezető.
A miniszter közbelépett
A felek álláspontjai akkor kezdtek közeledni egymáshoz, amikor a többségében állami tulajdonú vállalat képviselői és a szakszervezeti vezetők között zajló tárgyalásokon megjelent a távközlési miniszter, illetve a társadalmi párbeszédért felelős tárca nélküli miniszter – magyarázta Szabó István.
Kérdésünkre elmondta azt is, hogy lecsillapodtak a kedélyek és enyhült a feszültség a dolgozók körében a megegyezést követően, de mindenki várja az ígéretek konkrét eredményét. A megyei szakszervezeti vezető elfogadható mértékűnek tartja követeléseik teljesítését, ha a megállapodásba foglaltak mind megvalósulnak, akkor volt értelme a tiltakozássorozatnak – mondta.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Aláírták a finanszírozási szerződést a 125-ös jelzésű megyei út Dánfalva és Balánbánya közötti, közel 19 kilométeres szakaszának teljes felújítására. A több mint 217 millió lejes beruházás részeként korszerűsítik az útpályát és hidakat újítanak fel.
A köztiszteletben álló egykori történelemtanár halálhírét a Márton Áron Főgimnázium közölte Facebook-oldalán.
Csíkszeredában is lehet majd számítani drónos és légifelvételes ellenőrzésekre, amelyek célja, hogy beazonosítsák az adónyilvántartásban nem szereplő épületeket. Az adótörvénykönyv módosítása tette lehetővé ezt az önkormányzatok számára.
Motorkerékpár és autó ütközött Csíkkarcfalva kijáratánál, kedden délután, egy személyt kórházba szállítottak.
Végéhez közeledik a Csíkszereda nyugati ki- és bejárata közelében levő Olt-híd újjáépítése érdekében kiírt közbeszerzési eljárás. Idén el is kezdődhetne a munkálat, de ez a tervek elkészítésétől, és a rendelkezésre álló pénztől is függ.
Jelentősen bővül a térfigyelő rendszer Csíkszeredában: a város területén 131 helyszínen 193 térfigyelő kamerát szerelnek fel a következő hónapokban.
Kiskorú által irányított lovasszekér ütött el egy idős férfit szombaton este Kászonaltízen; a tettes elhagyta a helyszínt, de a hatóságok hamar rátaláltak – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Elszaporodtak a rágcsálók Csíkszereda egyes részein: főként a városközpontban okoznak gondot a patkányok és az egerek, de más városrészeken is jelen vannak. A szakemberek szerint ellenük csak rendszeres és összehangolt irtással lehet hatékonyan fellépni.
Olcsó kis hangfalat talált a csomagban egy csíkszeredai férfi, miután az interneten szkennert (lapolvasót) rendelt. Azért osztotta meg az esetet, hogy mások ne járjanak hasonlóan, a fogyasztóvédelem pedig tanácsokat adott az ilyen átverések kikerülésére.
szóljon hozzá!