Fotó: Beliczay László
Bűnügyi feljelentést tett Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatala a Szakszervezetek Művelődési Házának ügyében. Több hivatalos bejelentés után ezt a lépést tartották megfelelőnek, hiszen az elhanyagolt épület veszélyezteti a lakók biztonságát, és egészségét.
2021. február 22., 19:442021. február 22., 19:44
2021. február 22., 19:452021. február 22., 19:45
Ugyan az épület nincs a város tulajdonában, de az önkormányzat felelőssége, hogy a város területen ne alakuljanak ki olyan gócpontok, melyek kellemetlenséget okoznak a lakóknak – számol be közleményében a városháza.
„Figyelembe véve, hogy a Szakszervezeti Művelődési Házak Országos Szövetsége magának követeli a Sepsiszentgyörgy központjában található ingatlan tulajdonjogát, valamint azt, hogy
– olvasható a közleményben. Hozzáteszik: próbálják kötelezni a tulajdonosokat, hogy
Az önkormányzat ugyanakkor többször is felkérte az országos rendőrséget, járőrözzenek a környéken. A helyi rendőrség ugyanis már közel egy éve az országos rendőrség fennhatósága alá tartozik, így az önkormányzatnak nincs más eszköze a közbiztonság szavatolására.
A sepsiszentgyörgyi városvezetés évek óta próbálkozik a kultúrpalota megszerzésével,
Ezek a lépések eddig nem vezettek eredményre, a város legnagyobb előadóterme pedig évek óta használhatatlan, illetéktelenek járnak be az épületbe, amit folyamatosan rongálnak. A kommunizmusban működő szakszervezet vagyona esetében harminc év után sem sikerült kibogozni a jogutódlást, ezért a kultúrpaloták tulajdonjoga is tisztázatlan maradt.
A sepsiszentgyörgyit a szakszervezetek nem működtetik, mert nem tudják kifizetni az adóhátralékot, és a közmű-tartozásokat. Ugyanakkor beruházásokra is szükség lenne, hogy a létesítmény újra működhessen, ám ehhez is a tulajdonjogot kell tisztázni.
Ha a vakációs időszakra is levonják a tanügyi bérekből a társadalombiztosítási hozzájárulásokat, akkor a vakáció idejére is jár az oktatásban dolgozóknak az ételjegy – erre hivatkozva indított sikeres pereket az állam ellen a tanügyi szakszervezet.
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környezeti változásokból eredő feszültségekig rendkívül széles azoknak a problémáknak a skálája, amellyel a gyermekek az iskolai tanácsadókhoz kerülnek vagy fordulnak.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
szóljon hozzá!