
A Rotary mozgalom megalakulásának 105. évét ünnepelték február 23-án, ez alkalomból Marosvásárhely négy Rotary klubja közös rendezvényen vett részt, és a vármegyeháza, illetve a torony ünnepi kivilágításával kigyúltak a Rotary fényei.
2010. február 25., 13:352010. február 25., 13:35
2010. március 08., 16:552010. március 08., 16:55
105 évvel ezelőtt Paul Harris chicagói ügyvéd barátaival elindított egy mozgalmat az emberi értékek, magas etikai normák, a nemzetek közötti jó kapcsolat és béke fontosságának támogatása érdekében. A Rotary jelenleg 167 országban, közel 32 000 klubban, 1,3 millió taggal működik, különböző nemzetiségű, vallású és politikai meggyőződésű embereket tömörítve, közös célok megvalósítására.
Marosvásárhelyen négy klubot jegyeztek be, működik a Rotary Târgu Mureş, Rotary Cetatea Medievală és a Rotary Maris mellett a magyar nyelvű Rotary Téka Klub is. Február 23-án este először vett részt a négy szervezet közös eseményen a 105. évforduló alkalmából.
Ugyanakkor ünnepelték a nemzetközi Rotary legfontosabb programjának, a PolioPlus elnevezésű akciónak a 25 éves elindítását. 1985-ben a Rotary egy történelmi elhatározást tett, elhatározta, hogy immunizálni fogja a világ valamennyi gyermekét a polio fertőzéssel szemben. A saját PolioPlus programjában nemzeti kormányokkal és nem kormányzati szervezetekkel együttműködve, a Rotary a legnagyobb magánszektor közreműködő ebben a globális polio megszüntetési kampányban. Rotaristák százezreket mozgósítottak mint PolioPlus önkéntések, és erőfeszítéseik révén több mint 1 milliárd gyermeket oltottak be világszerte.
A kettős évfordulóra a vármegyeháza és a torony ünnepi kivilágításával hívták fel a figyelmet a helyi klubok tagjai.
Kezdődik a City in the Park programsorozat Marosvásárhelyen a Cserealja Parkban, ahol egész nyáron, minden szombaton ingyenes programokkal várják a családokat és minden korosztályt.
Forgalomkorlátozásra kell számítani szombaton és vasárnap a 15-ös országúton, Marosvásárhely és Szászrégen között, a sáromberki vasúti felüljárónál.
Minden városrészben három napig lesznek elérhetőek a speciális konténerek, ahová kivihetik a nagyméretű, textil- és veszélyes hulladékokat a lakók július 22-e és augusztus 31-e között.
Idén ünneplik a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum névadásának hetvenedik évfordulóját. Az alkalomból az elmúlt hét évtizedet felölelő fotókiállítás is szerveznek. A szervezők várják a fotókat az iskola öregdiákjaitól, egykori tanáraitól.
Ittas állapotban verekedett össze egy volt szerelmes pár csütörtök délután egy marosvásárhelyi tömbház alagsorában. A nőt kórházba, a férfit a rendőrőrsre szállították.
Őrizetbe vettek a szászrégeni közlekedésrendészek egy 20 éves fiatalt, akit több közlekedési bűncselekmény elkövetésével gyanúsítanak, miután ittasan és jogosítvány nélkül okozott balesetet, majd elhagyta a helyszínt.
Közúti baleset történt szerdán este a Maros megyei Ádámos községben, egy személygépkocsi megrongált egy gázbekötő vezetéket.
A Versenytanács vizsgálja azt az ügyletet, amelynek keretében a Romgaz átvenné a nitrogénalapú műtrágyákat gyártó és forgalmazó Azomureș vagyonát és tevékenységét – közölte szerdán a versenyhatóság.
A Vártemplomban búcsúztatták szerdán a marosvásárhelyi orvosi egyetem magyar karának 240 végzősét. A végzősök díszoklevelet vettek át, majd a leendő magyar egészségügyi dolgozók letették az orvosi etika alapjait képező hippokratészi esküt is.
Kigyulladt egy személyautó egy közúti balesetet követően kedden a 14A jelzésű országúton, Őrhegy Meggyes felőli bejáratánál.
szóljon hozzá!