Egy áldozat életét vesztette a tűzben, két személyt pedig pánikroham miatt vittek kórházba. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy személy életét vesztette, ketten pedig pánikrohamot kaptak Marosvásárhelyen egy lakóházban keletkezett tűz miatt.
2019. április 07., 14:582019. április 07., 14:58
Egy 150 négyzetméteres Rozmaring utcai égő lakóházhoz vonultak ki a tűzoltók vasárnap délben Marosvásárhelyen – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője. Cristian Virag elmondása szerint két személyt menekítettek ki a házból a tűzoltók, mindkét sérült pánikrohamot kapott, kórházba vitték őket. A tűz oltása során aztán megtaláltak egy 67 éves asszonyt, aki életét vesztette a tűzben. A ház teljes egészében leégett. Az emberáldozatot is követelő tűz okait még vizsgálják.
Marosvásárhelyen szombaton délután is volt egy lakástűz, akkor egy Raktár utcai garzonlakásban pusztítottak a lángok. A helyszínre érkező tűzoltóknak sikerült megfékezni a lángok terjedését, a lépcsőházat kiszellőztették, és a lakókat végül nem kellett kiköltöztetni. A tűz martalékává vált a garzonlakás bútorzata, ruhák és egyéb használati tárgyak.
Daniel David oktatási miniszter kedden egy videóüzenetben felhívta a figyelmet arra, hogy a deficitcsökkentő intézkedéscsomag előírja az óraadó tanárok óradíjának csökkentését is.
Feltehetően szándékos gyújtogatás okozta a kedd reggeli mezőméhesi tűzesetet, amelyben egy személy életét vesztette. A rendőrség nagy erőkkel nyomoz – derül ki a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
Gyalogost ütött el egy autós Székelyudvarhelyen kedden dél körül, az illetőt kórházba szállították.
A romániaiak 35,9 százaléka teljes mértékben elégedetlen Nicușor Dan eddigi elnöki tevékenységével – derül ki INSCOP Research felmérésének kedden közzétett adataiból.
Az elmúlt 24 órában a kánikula és a viharok nagyon sok munkát adtak a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársainak – számolt be kedden a belügyminisztérium.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Lakóház gyulladt ki Mezőméhesen kedden délelőtt, egy nő életét vesztette.
„Háború utáni” és „siralmas” állapotok – maga a fogyasztóvédelem használja ezeket a leírásokat a tengerparti ellenőrzőakciójuk után.
Július első hetében újból élményekben gazdag napokat tölthettek el a gyerekek a Zetavár Panzióban megrendezett VitaMAG táborban, amelyet, mint az elmúlt nyolc évben is, támogatóként segített a Cetate Production sátorgyár.