Tavaly több mint 130 ezren mártóztak meg ebben a világszinten egyedülálló tóban
Fotó: Szováta város önkormányzata
Hivatalosan is immár a világ legnagyobb heliotermikus tava a szovátai Medve-tó, amelyet a világrekordokat tömörítő és csoportosító legnagyobb szervezet, a World Academy Record is elismert. Fülöp László szovátai polgármester szerint végre méltó helyére került a Szováta, sőt egész Maros megye koronaékszerének számító fürdőhely.
2019. július 04., 18:362019. július 04., 18:36
2019. július 04., 22:372019. július 04., 22:37
A gyógyhatásáról messze földön ismert tó 4 hektáron, kiterített medvebőr formájában terül el, és 18 méter mély, ezzel lett hivatalosan is a világ legnagyobb heliotermikus tava. Fülöp László szovátai polgármester úgy tudja,
„Úgy gondolom, az, hogy felkerültünk a világrekordok közé, az elsősorban a Medve-tó érdeme, de benne van sokévi munka is a tó körül, a tó gondozása a környezetvédelmi szabályozásoknak megfelelően, hogy meg tudja őrizni ezt a csodálatos gyógyhatását, s ne változzon semmi” – fogalmazott a szovátai polgármester, aki szerint
„Méltó helyére került most a Medve-tó, arra a méltó helyére, amelyet megérdemelt” – mutatott rá Fülöp László. A fürdőváros polgármestere felhívta a figyelmet, hogy egy olyan tóval, amiből egy van a világon, másként kell bánni is, jobban kell vigyázni rá. Reméli, ezentúl jobban megértik az emberek is, hogy
Az 1875-ben keletkezett tó sótartalma a felszínen 100 g/l, mélyebben ennek a két-háromszorosa.
A nagy sűrűségű sós víz fölé a beömlő patakok néhány centiméteres, kisebb sűrűségű édesvíz-réteget hoznak létre, és ez az üvegházhatás miatt meggátolja a sós víz felszínre kerülését és lehűlését.
Jelenleg a tó vizének hőmérséklete 28 és 35 Celsius-fok között ingadozik a kinti hőmérséklet függvényében, ami ideális fürdésre a forró nyári napokon.
Románia eddig több mint száz rekorddal szerepel a Világrekordok Könyvében, és ezek közé sorolható mostantól a szovátai tó is.
A második fiskális csomagnak nem csak a bírák és az ügyészek nyugdíját, hanem az összes különnyugdíjat szabályoznia kell – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.
Ilie Bolojan pénteken bejelentette, hogy a kormány második deficitcsökkentő csomagjának része az állami vállalatok reformja, ezen belül az igazgatótanácsaik létszámának csökkentése és a vezetőik juttatásainak korlátozása.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
A parlament épületén lévő antennák és elektromágneses mezőt generáló berendezések azonnali leszerelését kérték pénteken a szenátus alkalmazottainak szakszervezetei, arra hivatkozva, hogy a kormány korlátozni készül a veszélyességi bérpótlékot.
A marosvásárhelyi magyar közösség ünnepét, a Vásárhelyi Forgatagot idén augusztus 27–31. között szervezik meg, idén pedig a „vásárhelyiség” köré épül. A tizenkettedik családi rendezvényen mindenki talál magának való programot idén is.
Hatvanmillió lejből újítják fel a Csíkszentmártoni Korai Fejlesztő és Rehabilitációs Központot. Hargita Megye Tanácsa és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház partnerségben pályázott európai uniós és kormányforrásokra.
Idén 23 Hargita megyei templom és műemlék felújítására, restaurálására biztosít 1,6 millió lejt Hargita Megye Tanácsa – soron kívüli ülést tartottak pénteken.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9187 lej volt májusban, 228 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
szóljon hozzá!