Éjjeli menedéken vészelhetik át a telet a rászorulók. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Vannak olyan helyzetben élők, akiknek van ugyan hol lakniuk, de egyszerűen nem tudják kifizetni a fűtés- vagy villanyszámlát, így nem tudják kimelegíteni otthonaikat. Némelyeknél az elmaradások miatt fel is függesztették a közműszolgáltatásokat. Most van egy menedék.
2022. december 07., 16:282022. december 07., 16:28
2022. december 08., 09:112022. december 08., 09:11
A sepsiszentgyörgyi hajléktalanszállón keresnek átmeneti menedéket azok a rászorulók, akiknek van ugyan otthonuk, de nem tudják fűteni. Székely Róbert, a helyi önkormányzat megbízásából a hajléktalanszállót működtető Máltai Szeretetszolgálat munkatársa elmondta,
Arra hivatkoztak, hogy van ugyan lakásuk, de az elmaradások miatt felfüggesztették a földgáz- és áramszolgáltatást, így nem tudnak fűteni, ugyanakkor olyanok is kértek segítséget, akiknél működik ugyan még a szolgáltatás, de
Székely Róbert elmondta, egyelőre eleget tudnak tenni ezeknek a kéréseknek, és ideiglenesen befogadják a bajba jutottakat. Jelenleg a szálláson 25–30 rászoruló éjszakázik, de arra számítanak, hogy épp az ilyen jellegű megkeresések miatt a számuk emelkedni fog.
Az intézmény vezetője arra is kitért, hogy idén először egyetlen hajléktalan sem éjszakázik a szabad ég alatt. Az elmúlt években egy férfi és egy nő nem volt hajlandó bevonulni a szállóba, azonban idén októberben a férfi a vasútállomáson szívrohamban elhunyt, és ezután a nőt sikerült meggyőzni, hogy idősek otthonában helyezkedjen el.
Az éjszakai menedékhelyen szigorú szabályok vannak érvényben, nem engedik be, aki alkoholt fogyasztott, belépés után pedig minden kedvezményezett megfürdik, a ruhájukat kimossák. Október óta
Ugyanakkor kialakítottak számukra egy nappali foglalkoztató központot, ahol 9 és 16 óra között szociális munkások, pszichológusok és önkéntesek szerveznek számukra szocializációs, motivációs és szabadidős tevékenységeket – ezt a szolgáltatást naponta tizenöt hajléktalan veszi igénybe.
Székely Róbert arról is beszámolt, hogy az elmúlt években segítségükkel
A téli ünnepek időszakában többen ajánlanak fel adományokat a rászorulóknak, leginkább ételre van szükségük, meleg ebédre vagy vacsorára, ám fontos, hogy előre egyeztessenek az adakozók a szálló működtetőivel, mert ha egyszerre túl sok élelem érkezik, fennáll a veszélye, hogy elromlik. Az adományról a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat Facebook-oldalán lehet egyeztetni.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!