Fotó: Kristó Róbert
Tudomásul kell venni, gazdasági és erkölcsi válságot élünk. Ahhoz, hogy a dolgok működjenek, az adott helyzethez kell alkalmazkodni – vallotta Ferencz Tibor. Szépvíz község polgármestere szerint a nagy beruházások ideje egyelőre lejárt, ezek helyett inkább a közösségépítésre kell fektetni a hangsúlyt.
2010. június 10., 16:582010. június 10., 16:58
2010. június 10., 18:022010. június 10., 18:02
Fotó: Kristo Robert
Olyan munkálatokat kell felvállalni a következő időszakban, amelyeket kicsi pénzből és közösségi erőből meg lehet oldani – magyarázta a település vezetésével kapcsolatos válságstratégiáját az elöljáró. Mint elmondta, eddig az volt a lényeg, hogy kialakítsák a község infrastruktúráját. Ez nagy részben sikerült is, a továbbiakban az utcák burkolásával és bútorzatával kell foglalkozni. „Ez a mai állapot a dolgokat késlelteti, de reméljük, nem állítja le. Kisebbek kell legyenek a lépések” – tette hozzá a polgármester. Véleménye szerint nem szabad tétlenkedni, hiszen ez az a pillanat, amikor közösségépítésről beszélhetünk. „Erre már van precedens községünkben, hiszen volt már a lakókkal közös megvalósításunk. A legreprezentatívabb volt a gázvezetékrendszer kiépítése közösségi erőből.”
Csiszolják, szépítik az otthont
Fotó: Kristó Róbert
„Csupán finomítások, de ezektől talán kicsit otthonosabban érezzük magunkat” – jellemezte az idénre tervezett munkálatokat Ferencz Tibor polgármester. A sort a település 1799-ben készült székely kapujának, illetve a közelben található régi csengettyű felújítása nyitotta meg, az ezzel kapcsolatos munkálatok gőzerővel zajlanak – Hargita Megye Tanácsa és a Kőlik Kulturális Egyesület támogatásával. A szépítések sorozatát falu- és utcanévtáblák kihelyezésével folytatják, továbbá újjáépítik Csíkborzsova egykori fürdőjét. Utóbbi elkezdése a következő két-három hétben esedékes. „Valamilyen formában a helyi kisvállalkozókat is életre kellene kelteni. A környéken számos látványosság körvonalazódik, amelyeket egy turisztikai csomagként kínálva lehetne kilépni a piacra” – fogalmazott terveivel kapcsolatban a polgármester.
Az egykori csíkborzsovai fürdő
Egy kis fenyveserdő közepén feküdt, 2,5 km-re keletre a falutól. A patak melletti, záptojás szagú, kénhidrogénes vizet fürdőnek hasznosították. A hegyoldalban levő köpűbe foglalt borvizet ivásra használták. Vizét a múlt század ötvenes éveiben a köszvény, rüh és más bőrbetegségek ellen javallták (Benkő Károly, 1953). Az 1896-ban épült, a hűléses betegek által közkedvelt borvízfürdő a századfordulót követően tönkrement. Borvízkútjának vize ma is iható.
szóljon hozzá!