Fotó: Kristó Róbert
Azonnali hatállyal szeretné felfüggesztetni a termelést a csíkszentsimoni sörgyárban a Heineken Románia, ezt törvényszéki elnöki rendelettel akarják elérni – állítja Lénárd András, a Csíki Sör Manufaktúra többségi tulajdonosa. Tőle tudjuk, hogy várhatóan szerdán születik döntés a kereset ügyében.
2014. december 10., 08:262014. december 10., 08:26
2014. december 10., 09:022014. december 10., 09:02
A csíkszentsimoni Csíki Sör Manufaktúra kevesebb mint egy hónapja kezdte meg a sörgyártást, most viszont azzal szembesült, hogy bezárhatják. „Azzal a keresettel fordultak a törvényszékhez, hogy elnöki rendelettel azonnali hatállyal zárják be a gyárunkat és kobozzák el az eszközeinket, ugyanakkor egy olyan garanciaalap létrehozására köteleznének, amelyből kártérítést fizethetünk nekik” – sorolta Lénárd András, a létesítmény többségi tulajdonosa.
A törvényszék elnöke többek között olyan esetekben bocsát ki rendeletet, ha például visszafordíthatatlan károkozást kell megakadályozzon. A döntését 48 órán belül végre kell hajtani. Lénárd tájékoztatása szerint a csíkszeredai Hargita Megyei Törvényszéken szerdán döntenek a sörgyár bezárására irányuló keresetről.
„Háborúban” a multinacionális céggel
A manufaktúra tulajdonosa továbbá arról számolt be, hogy amióta elkezdték a sörgyártást, állandó ellenőrzéseket folytatnak az üzemben az országos hatóságok helyi képviselői. „Eddig minden létező ellenőrző szervhez feljelentettek, feltehetően ezek mögött is a Heineken Románia áll” – vélekedett Lénárd. „Ez egy kicsit olyan, mint Dávid és Góliát harca, hiszen egy nagy multinacionális cégről van szó, amely egy kis manufaktúrával próbál küzdeni” – példázódott a tulajdonos. „Fel vagyunk készülve a háborúra, hiszen meg kell védjem a beruházásomat és az emberek munkahelyét” – fogalmazott Lénárd András.
A márkanév körüli vita
A konfliktus alapját a két sörgyár termékeinek elnevezése képezte. „A csíkszeredai sörgyárat üzemeltető Heineken Románia szerint az általunk gyártott Igazi Csíki Sör ugyanaz, mint az ő márkájuk, a Ciuc Permium” – magyarázta a szentsimoni üzem tulajdonosa. Tőle tudjuk, hogy az Európai Szabadalmi Hivatalban védette le az Igazi Csíki Sör márkanevet azt követően, hogy a hivatal bizottsága megvizsgálta és jóváhagyta, valamint megerősítette, hogy nem összetéveszthető és nem fordítható le semmilyen más bejegyzett márkára, majd beiktatták. „Azt senki nem kérdőjelezi meg, hogy a Csíkszeredában gyártott sört az emberek csíki sör néven emlegették, de márkanév akkor lett belőle, amikor én levédtem. A két sör nem összetéveszthető sem nevében, sem fordításában, sem formájában, sem szín- és ízvilágában ” – hangsúlyozta Lénárd.
A Heineken Románia PR-csapatát is megkerestük az ügyben, többek között megkérdeztük, igaz-e, hogy elnöki rendelettel akarják elérni a csíkszentsimoni gyár bezárását, és miért. Hétfőn és kedden is felvettük velük a kapcsolatot e-mailen és telefonon keresztül, de kérdéseinkre nem kaptunk választ.
B. Kovács András legújabb kötetét mutatják be Csíkszeredában csütörtök délután, a könyvbemutató előtt dokumentumfilm-vetítés is lesz.
Noha az Anghel Saligny-program biztosította támogatás felhasználásával kapcsolatos egyeztetések még mindig tartanak, a csíkszeredai városvezetés nem vár tovább a Nagy István festő sétány felújításával, nemsokára kiírják a közbeszerzési eljárást.
Hamarosan sztrókközponttá fejlődik a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sztórkegysége, ahol az eddig alkalmazott intravénás trombolízis mellett trombektómiát, azaz a vérrög katéteres eltávolítását is el fogják tudni végezni.
Már a műszaki tervek készülnek a Büdösfürdőn kiépítendő víz- és szennyvízhálózat számára, az viszont még kérdéses, hogy a két községhez tartozó üdülőövezet eddigi legnagyobb beruházását lehet-e egyként kezelni, vagy két külön munkálat lesz.
Csíkszereda egyetlen okos közvécéje újra használható a téli szünet után. A helyi önkormányzat újabb közvécék kihelyezését, kialakítását tervezi a jövőben a városban, ugyanis a lakók jelzései szerint nagy igény van erre a szolgáltatásra.
Tizenöt évig sértetlenül lobogott a tusnádi közbirtokosság épületénél elhelyezett székely és magyar zászló – egészen péntek reggelig, ekkor vették észre a községbeliek, hogy a lobogókat letörték. A Steaua Bukarest szurkolói lehetnek a tettesek.
Csíkszeredai lakókat ijesztgettek, székely zászlót gyaláztak, a területi autonómia igényével kapcsolatban élcelődtek, két órán keresztül pedig magyarellenes rigmusokat skandáltak a bukaresti Steaua focicsapat szurkolói csütörtökön délután.
Elektronikus hulladékgyűjtést szerveznek Tusnádfürdőn április 10-én, csütörtökön – tájékoztatja a lakosságot a tusnádfürdői polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Letörték a csíkszentkirályi Turul-szobornál kihelyezett székely zászlót a Steaua Bukarest szurkolói Csíkszereda felé tartva.
Kilométeres kocsisor alakult ki pillanatok alatt szerdán délután Csíkszeredában a Tudor Vladimirescu utcában és a Testvériség sugárúton, mialatt a város néhány utcájában épp tavaszi nagytakarítás zajlott.
szóljon hozzá!