A 12. Székely Vágta dobogósai, Tamás Csaba, Bálint Szilamér és Gomboczi Dániel Zsolt képviselik Székelyföldet a budapesti Nemzeti Vágtán. Tamás Csaba zsinórban harmadszor nyerte meg a versenyt. A Góbé futamot Etéd lovasa, Kelemen Sándor Géza nyerte.
2023. június 11., 20:072023. június 11., 20:07
2023. június 11., 22:442023. június 11., 22:44
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
A 12. Székely Vágta dobogósai, Tamás Csaba, Bálint Szilamér és Gomboczi Dániel Zsolt képviselik Székelyföldet a budapesti Nemzeti Vágtán. Tamás Csaba zsinórban harmadszor nyerte meg a versenyt. A Góbé futamot Etéd lovasa, Kelemen Sándor Géza nyerte.
2023. június 11., 20:072023. június 11., 20:07
2023. június 11., 22:442023. június 11., 22:44
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
A Székely Vágta döntő futamán Székelybere, Farkaslaka, Sepsiszentgyörgy és Kilyén mérkőzött meg egymással.

Mindhárom megye képviselteti magát a Székely Vágta döntőjében, miután Székelybere, Farkaslaka, Sepsiszentgyörgy és Kilyén lovasa futottak a legjobbat a középdöntőkben. A Góbé futamban három Hargita és egy Kovászna megyei település kvalifikált.
A Székelyberét képviselő Gomboczi-Dániel Zsolt Bagdad nevű lovával, Farkaslaka képviseletében Bálint Szilamér az utóbbi két év győztes lován, Villámláson, a Chi Lo Sa Chomodus-ra átnyergelt háromszoros győztes Tamás Csaba Sepsiszentgyörgy képviseletében, illetve a kézdivásárhelyt képviselő Papp Alpár Guarde Royale Black nevű lovának sérülése következtében futam nélkül az utolsó körbe került, hétéves szünet után ismét versenyző Jakab Norbert és Pasadena nevű lova Kilyén képviseletében állt rajthoz.
A második helyezett Farkaslaka lovasa, Bálint Szilamér, míg harmadik Gomboczi Dániel lett, ők képviselik Székelyföldet a budapesti Nemzeti Vágtán.
Fotó: Dénes Botond/Székely Vágta
A Góbé futam döntőjében az Etédet képviselő a tavalyi győztes, a Székely Vágtában is középdöntős Kelemen Sándor Géza Viktor nevű lovával újrázott, Papp Alpár és Táltos Kézdivásárhely képviseletében második, a Tusnádért első alkalommal versenyző Kolozsvári Bencze és Lidérc-Furioso nevű lova harmadik lett, a Gyergyócsomafalvát képviselő, rangidős Domokos Árpád és Ipoj nevű lova negyedikként ért célba.
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Idén Kishuszár vágtát is rendeztek, melyen négy lovas szállt nyeregbe, köztük három lány. A legfiatalabbnak rendezett versenyen a Farkaslakát képviselő Demény Magor Szélvihar nevű lovával ért elsőként célba, másodiknak a Csíkcsicsót képviselő Bíró Kamilla és Szilaj, harmadiknak a Székelyudvarhelyért versenyző Péter Zsanett és Csuda, míg negyedikként a Felsőboldogfalvát képviselő Ünver Leila ért célba Villám nevű lován.
A díjazást követően a rendezvényt a győri Ördöglovasok produkciója zárta.
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Sánta István Zsolt/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Sánta István Zsolt/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Codra Botond/Székely Vágta
Fotó: Sánta István Zsolt/Székely Vágta
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!