
Fotó: Kristó Róbert
A csíkszeredai városháza által betiltott „irodalmi jellegű” figyelemfelkeltő akciója miatt a csendőrségre szállították és 1000 lejes pénzbírsággal sújtották Csibi Barnát.
2011. január 27., 12:412011. január 27., 12:41
2011. február 07., 13:432011. február 07., 13:43
Csibi Barna szerdán délután Mihai Eminescu román költő magyarellenes tevékenységére kívánta felhívni a figyelmet, a költőről elnevezett utca Attila utcává való átnevezése kapcsán. A kezdeményező szerint ugyanis Eminescuról elnevezett utcának nincs helye a hargitai megyeszékhelyen.
A nem engedélyezett akciója során „Nem a hungyalázásra” és „Nem a megfélemlítésre” szövegű, Eminescu és Mircea Dușa tilos jellel áthúzott arcképét ábrázoló plakátokat mutatott fel. A csendőrség nagy erőkkel szállt ki a helyszínre, és elszállították a tiltakozót, aki jogaira hivatkozva nem volt hajlandó románul beszélni, így a kommunikációban az egyenruhások állományából előkerült magyarul beszélő kolléga segített. A csendőrök a két plakátot elkobozták.
A szerda délutáni akció során a csendőrőrse bekísértek még három ott ácsorgó civil személyt tiltott rendezvényen való részvételért, őket írásbeli figyelmeztetésben részesítették.
A Harvíz Rt. óriásprojektje részeként két csíkszéki községekben is elkezdődött a víz- és csatornahálózatok építése. Csíkszentléleken és Csíkszentgyörgyön is munkához látott a kivitelező, elsőként a szennyvízhálózat készül el.
Épületnek ütközött autójával kedden késő este egy 30 éves csíkszeredai férfi. A rendőrség szerint ittasan vezetett, ráadásul érvényes jogosítványa sem volt.
Nemsokára leér Tusnádfürdőig az az ellátóvezeték, amely a város vízellátását megfelelő módon tudja majd biztosítani. A vezetéképítés mellett a kiszolgáló létesítmények is készülnek, idén szeretnék befejezni a beruházást.
Medvét láttak Csíkszereda Taploca övezetében kedd délután, a lakosságot Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a veszélyre.
A 90 éve született Gaál András festőművész életművét bemutató időszakos kiállítás nyílik augusztus 6-án, csütörtökön 17 órától a Csíki Székely Múzeumban.
Elvesztette uralmát járműve felett hétfőn este Csíkszereda Brassó felöli bejáratánál egy 46 éves nő és a műanyag sávelválasztóknak ütközött – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Jelentősen megváltozott a Szent Anna-tó ökológiai állapota az elmúlt másfél évtizedben. A Sapientia EMTE és a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet kollégái rámutattak az okokra és a lehetséges megoldásokat ismertettek.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
Messze túlmutat a gasztronómiai versenyen a Csíkszeredai Pityókafesztivál, hiszen munkaközösségek, civil szervezetek, családtagok, baráti társaságok kikapcsolódási programjává formálódott az évek során. Szombaton újra megtelt élettel a park.
szóljon hozzá!