Ki kell tölteni, vagy kézzel le kell másolni és alá kell írni. A digitális aláírás érvénytelennek számít
Fotó: Gábos Albin
A belügyminisztérium javaslata alapján kétezer lejre felsrófolt bírsággal lesz sújtható az a személy, aki hiányosan töltötte ki vagy otthon felejtette az otthona elhagyására feljogosító, saját felelősségre írt nyilatkozatot. Nem könnyíti a lakosság dolgát az sem, hogy a hatóságok csak a kézzel aláírt okiratokat fogadják el.
2020. április 01., 09:372020. április 01., 09:37
2020. április 01., 15:482020. április 01., 15:48
Nem április elsejei tréfa: a román hatóságok egyszerre két csapást mérnének azokra, akik mindössze részlegesen töltötték ki a saját felelősségre írt nyilatkozatukat, vagy számítógépes program segítségével írták alá. A szükségállapot idején hatályba lépett katonai rendeletek értelmében azon túlmenően, hogy
Az első katonai rendelet megszületése óta a rendőrség mintegy 35 ezer személyt büntetett kihágásért, összesen több mint 10 millió eurónak megfelelő összegre.
Míg a szigorítást a társadalom nagy része elengedhetetlen lépésnek tartja, sokan nem értik, hogy a digitális technika korszakában miért kell ragaszkodni a papír alapú, és hagyományos módon aláírt nyilatkozatokhoz. Annál is inkább, mivel a kijárási tilalomhoz hasonló más fontos esetekben is el szokták fogadni az elektronikus aláírást. Arról nem beszélve, hogy nem csak a kereskedelmi bankokon, hanem az államkincstáron keresztül is a vállalatok akár milliós nagyságrendű tranzakciókat bonyolíthatnak az illetékesek elektronikus aláírásával.
A március 23-án foganatosított éjjeli, majd 25-étől napközben is kiterjesztett kijárási tilalom első napjaiban még érvényesnek tekintett digitális aláírás a lehető legegyszerűbb módon történt: a nyilatkozatot számítógépen kitöltő személy ujjával a telefonján, vagy egerével a számítógép képernyőjén „lerajzolta” a szignóját. Azonban az új intézkedés bevezetése nyomán
Emberjogvédők a bírság kifizetésére, majd megóvására biztatnak
A napi több mint másfél millió eurós összbírság alapján emberjogvédő szervezetek és jogászok arra a következtetésre jutottak, hogy a hatóságok az államkasszán próbálnak segíteni a rendkívül nehéz időkben. Felmerült, hogy a katonai rendeletek különböző értelmezése a jogos büntetések mellett számos visszaélésre is alkalmat teremthetnek. A Romániai Szövetség az Emberi Jogok Védelmére – Helsinki Bizottság (APADOR-CH) honlapján részletesen és közérthetően mutatja be, miként kell megóvni egy általunk igazságtalannak vélt pénzbírság jegyzőkönyvét. Az emberjogvédők formanyomtatványt is közzétettek, amely szükség esetén használható. Az APADOR-CH ugyanakkor arra biztat minden érintett polgárt, hogy döntésétől függetlenül előbb a megadott 15 napos határidőn belül fizesse ki a minimális büntetés felét. A Cuculiș & Asociaţii ügyvédi iroda képviselői szerint egyértelmű, hogy a hatóságok túlreagálták a katonai rendeleteket. Az esetek többségében nem vizsgálták meg a körülményeket, és a maximális pénzbírsággal sújtották azokat is, akik jóhiszeműen jártak el, de valamilyen okból kifolyólag rosszul vagy hiányosan töltötték ki a kijáráskor használt nyilatkozatot. Adrian Cuculiș ügyvéd úgy véli, a napi 1,5 millió eurós bírságok egyértelműen arra utalnak, hogy az állami szervek számos esetben törvénytelenül és erkölcstelenül járnak el.
Meg kell vizsgálnunk, hogyan lehet újra béke Európában – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Politikai Közösség csütörtöki budapesti találkozójának plenáris ülésén.
Az állami katonai nyugdíjakról szóló törvényt kiegészítő jogszabályt a hét elején fogadta el döntő házként a szenátus – írja az Agerpres.
A jóváhagyott kiegészítést csütörtökön jelentette be a kormányszóvivő – írja az Agerpres.
A Temes megyei bíróság csütörtökön három év letöltendő börtönre ítélte többrendbeli vesztegetés elfogadása miatt Marian Gaşpar sebészt, a temesvári kardiológiai intézet szívsebészeti osztályának volt vezetőjét.
Egy korszerű, több mint 9700 férőhelyes stadion fog épülni Brassóban – jelentette be csütörtökön Mihai Constantin kormányszóvivő.
Büntetőeljárást indított a rendőrség egy 37 éves vajdahunyadi férfi ellen, aki egy airsoft pisztollyal próbált ráijeszteni valakire.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) tizennégy fiatalt vett őrizetbe Temes megyében, mert a gyanú szerint kábítószereket árultak az utcán, többek között kiskorúaknak is.
Alexandru Rafila szerint egy „17 éves és 9 hónapos” betegnek ugyanabban a kórházban kell folytatnia a kezelését „18 éves és 2 hónapos” korában is.
A 11 kilométer hosszú útszakasz átadását Marcel Ciolacu jelentette be szerdán.
Donald Trump korábbi amerikai elnök, republikánus párti elnökjelölt elég elektori szavazatot szerzett ahhoz, hogy megnyerje a 2024-es elnökválasztást – írja az MTI a Fox News amerikai hírtelevízió szerda reggeli jelentésére hivatkozva.
11 hozzászólás