Brassópojána adott otthont a szakmai találkozónak
Fotó: Romániai Repülőterek Szövetségének Facebook-oldala
Az ország reptereinek biztonsági és védelmi rendszerei felkészültek a nagyobb utasszámra, a csatlakozás után ugyanis a regisztrált járatok körülbelül 70 százalékban a schengeni övezethez fognak tartozni – derült ki a Romániai Repülőterek Szövetsége által szervezett találkozón. A a napokban tartott brassópojánai gyűlésen a utasforgalomra vonatkozó előrejelzéseket és lehetséges fejlesztéseket is megvitatták a tagrepülőterek vezérigazgatói.
2024. február 09., 17:322024. február 09., 17:32
2024. február 09., 17:332024. február 09., 17:33
David Ciceo, a Romániai Repülőterek Szövetségének elnöke a pénteki sajtótájékoztatón számolt be az előző napi gyűlésről. Ismertette, hogy
Románia és Bulgária a légi és tengeri forgalomban 2024 márciusában csatlakozik a schengeni övezethez, miután az elmúlt napokban politikai megállapodás született erről Ausztria és Bulgária illetékes minisztereivel – jelentette be a belügyminisztérium.
A jelenlegi számítások szerint az elkövetkezendő 15 évben akár 45 millióra is nőhet az utasok száma, ezért az elnök szerint a korábbi évekhez hasonlóan ezután be kell fektetni a repterek biztonsági és védelmi infrastruktúrájába. Ami a beruházásokat illeti,
az eddigi fejlesztéseknek köszönhetően így országszerte készen állnak a Schengenbe való belépés által okozott utazási áramlásváltozásra.
– fogalmazott az elöljáró hozzátéve, hogy az utazók 8 százaléka belföldi, 92 százaléka pedig külföldi repülőjáratokra szállt fel,
A fejlesztési miniszter és a szövetség elnöke fogadta pénteken a sajtó képviselőit
Fotó: Romániai Repülőterek Szövetségének Facebook-oldala
Kiemelte, hogy a térségen belüli járatok esetében nem kell többé határrendészeti ellenőrzésen átesniük sem az induláskor, sem a célállomáson, így nem kell sokat időzni a reptéren. Mi több,
Adrian-Ioan Veștea fejlesztési, közmunka- és közigazgatási miniszter is részt vett a tájékoztatón, ahol kihangsúlyozta az általa vezetett intézmény jelentéségét a regionális fejlesztéseket illetően, és támogatását fejezte ki a megyei tanácsok alá tartozó 13 repülőtér iránt.
– fogalmazott a miniszter, aki korábban Brassó Megye Tanácsának elnöki tisztségét töltötte be. Mint mondta, a szövetséggel és az illetékes kormányzati intézményekkel közösen azon dolgoznak, hogy pénzügyi forrásokat találjanak a regionális és a kisebb, évi 200 ezer utas alatti forgalmú repülőterek támogatására.
A Brassópojánán zajló kétnapos eseményen rész vettek továbbá a közlekedési és infrastrukturális minisztérium, az európai projektek és beruházások minisztériumának képviselői, a határrendőrség, a Román Polgári Repülési Hatóság, a román légiforgalom-irányító szolgálat (Romatsa), különböző légitársaságok képviselői, valamint más légiközlekedési szakemberek is.
A közlemény szerint az összesen 28 336 befektető közül 3732-en véradók voltak. Utóbbiak számára az egyéves futamidejű államkötvények hozama 7,80 százalék, 1 százalékponttal magasabb, mint a klasszikus egyéves futamidejű állampapíroké.
Benyújtotta a vádiratot a szlovák Különleges Büntetőbíróságra (STS) a Robert Fico kormányfő ellen tavaly májusban elkövetett merénylet ügyében a szlovák Legfőbb Ügyészség illetékes ügyésze hétfőn.
Elutasította hétfői ülésén az alkotmánybíróság a Diana Șoșoacát a májusi elnökválasztásról kizáró BEC-döntés elleni fellebbezést. A testület elutasította a George Simion elnökjelöltsége elleni óvásokat is.
A Richter-skálán 3,1-os erősségű földrengés volt hétfőn 7 óra 33 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Vasárnapi ülésén az alkotmánybíróság elutasította a George Simion és Victor Ponta jelöltsége elleni óvásokat, így a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és a volt kormányfő is indulhat a májusi elnökválasztáson.
Hétfőn kezdődik a nyolcadik osztályosok képességfelmérő próbavizsgája.
Januárban tavaly decemberhez képest 5,6 százalékkal 5328 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8910 lej volt januárban, 341 lejjel kevesebb, mint az előző hónapban.
Megindokolta az alkotmánybíróság, hogy miért utasította el Georgescu indulását az államelnök-választáson.
A közrend és a nemzetbiztonság elleni különösen súlyos bűncselekmények kapcsán házkutatásokat végez pénteken a legfőbb ügyészség; a nyomozáshoz közel álló források szerint a Horațiu Potra zsoldosvezérnek dolgozó személyek érintettek.
Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy pártja soha nem fog csatlakozni egy Marcel Ciolacu vezette kormányhoz.
szóljon hozzá!