Támogatási programokat indítanak, hogy az üzletben kapható disznóhús minél nagyobb arányban romániai tenyésztőktől kerüljön ki. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A túlzott élelmiszer- és agráripari termékimport visszaszorítása érdekében a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium jövőre támogatási programokat indít az állattartók számára.
2017. november 24., 15:012017. november 24., 15:01
2017. november 24., 15:082017. november 24., 15:08
Románia legnagyobb takarmánykeverő üzemének átadásán Kerelőszentpálon a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, Marcel Floricel Dima bejelentette, hogy
Az elmúlt napokban a híradásokban sokszor szóba került, és a Román Nemzeti Bank kormányzója, Mugur Isărescu is aggodalmának adott hangot amiatt, hogy Románia rohamos gazdasági fejlődése főként az importon alapul, ami komoly veszélyekkel jár, hiszen a romániai piac túlságosan függ a külföldi piacok történéseitől.
Az Országos Statisztikai Intézet kimutatásai értelmében Romániában messzemenően a disznóhús fogyasztás dominál, az összhúsfogyasztásnak majdnem felét teszi ki, majd következik a szárnyas (évi 15-20 kg/fő) és a marha (az összfogyasztás alig 10 százaléka). Továbbá az országban összességében kevesebb húst fogyasztanak az európai átlagnál: évente megközelítőleg 60 kg húst eszünk fejenként, az európai átlag pedig 70-75 kg.
A belföldi sertéshúsfogyasztás fellendítése érdekében november 22-én a Kaufland România a Țara Mea mezőgazdasági szövetkezettel közösen elindította az első országos 100 százalékban romániai sertéshús-programot, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium, valamint a mezőgazdasági és erdészeti szakbizottság támogatásával.
A projektben a romániai kis és közepes szintű termelők több mint fele vesz részt, a fejlődésükhöz és fejlesztéseikhez tanácsadást és támogatást kapnak, a hús pedig magasszintű minőségi elvárásoknak tesz eleget. A Țara Mea mezőgazdasági szövetkezet képviselői szerint 1989-ben Románia megközelítőleg évi 15 millió sertést kínált a piacnak, ez a szám 2000-ben 800 ezer volt, jelenleg pedig alig 4,5 millió.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!