Romániába érkezett Fülöp belga király

Az 57-es Mihail Kogălniceanu légi bázison fogadta pénteken Klaus Iohannis államfő Fülöp belga királyt.

Székely Hírmondó

2022. június 17., 13:562022. június 17., 13:56

[reklam]

A két államfő találkozik a Konstanca megyei bázison állomásozó katonákkal, a hivatalos megbeszélések során pedig a két ország közötti együttműködésről, az ukrajnai helyzetről és annak következményeiről lesz szó.

Tárgyalnak továbbá az ukrajnai menekültek és otthon maradottak megsegítésének lehetőségeiről, valamint a menekülthullám és energiaválság miatt nehéz helyzetbe került Moldovai Köztársaság támogatásáról is - közölte az Államelnöki Hivatal.

A NATO képes minden jelenlegi és jövőbeli fenyegetéssel megbirkózni - jelentette ki pénteken Klaus Iohannis államfő pénteken, Fülöp belga király romániai látogatásakor.

Iohannis és a belga király találkozott az 57-es Mihail Kogălniceanu bázison állomásozó katonákkal, akiknek azt mondta, jelenlétük a szövetségesek közös biztonságának erősítésére irányuló szándékot fejezi ki. "Teljes mértékben bízunk Önökben, és abban, hogy a szövetség képes minden jelenlegi és jövőbeli fenyegetéssel megbirkózni!" - jelentette ki a román államfő.

Klaus Iohannis köszönetet mondott a belga katonáknak a NATO romániai jelenlétéhez való jelentős hozzájárulásukért.

"Együtt erősebbek és hatékonyabbak vagyunk az euroatlanti térség biztonságának megszilárdításáért és állampolgáraink biztonságáért tett erőfeszítésekinkben" - mondta Iohannis.

Ukrajna a háború lezárulta után is számíthat a Nyugat támogatására - jelentette ki Fülöp belga király pénteken a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu légi bázison, ahol Klaus Iohannis államfő fogadta.

A belga király azt mondta, egyszerre tölti el düh, büszkeség és remény. Azért érez dühöt, mert egy szuverén nemzetet minden nemzetközi jogszabályt megsértő "brutális támadás" ért, az Ukrajna ellen indított orosz agresszió visszahozta a háborút Európába. Büszkeséggel tölti el azonban, hogy az európai országok összefogtak e "barbár tettek és visszaélések" láttán, az Európai Unió elítélte az agressziót, szankciókat vezetett be, és a NATO is gyorsan reagált, újabb csapatokat vezényelt a keleti szárnyra.

Fülöp belga király támogatásáról biztosította a Mihail Kogălniceanu légi bázison levő, hét NATO-tagállamot képviselő katonákat, reményét fejezve ki, hogy hamarosan véget ér a háború, és elkezdődhet Ukrajna újjáépítése.

"A Nyugat támogatása nem fog véget érni a fegyverropogás megszűntével. Győzedelmeskedni fognak az értékeink: a demokrácia, a szabadság, a szolidaritás és az emberi jogok tisztelete" - fogalmazott. 

(Agerpres)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés