Négy dollárért lehet friss levegőt vásárolni Újdelhiben

Újdelhiben a légszennyezettség az Egészségügyi Világszervezet határértékeit közel tízszeresen is meghaladja. Az emberek a hónapban megnyílt oxigénbárba kénytelenek friss levegőt vásárolni, hogy enyhítse a szmog okozta tüneteiket.

Székely Hírmondó

2019. november 20., 11:032019. november 20., 11:03

Indiában egyre nagyobb a légszennyezettség. Újdelhiben az aggasztó helyzet miatt több intézkedést is bevezettek, így például bezárták az iskolákat, leállították az építkezéseket, korlátozták az autóforgalmat, és arra kérték az embereket, hogy ne menjenek a szabadba, illetve tartózkodjanak a fizikai aktivitásoktól is.

Talán futurisztikusnak hangzik, de India fővárosában megnyílt az első oxigénbár is, ahol a vásárlók négy-hat dollárért tizenöt percen keresztül „fogyaszthatnak” tiszta oxigénnel dúsított levegőt.

Az Oxy Pure bárban a vendégek az orrukhoz illesztett csöveken keresztül lélegzik be a levegőt. A tiszta levegő mellett, választhatnak levendulával, eukaliptusszal, fahéjjal vagy borsmentával illatosított oxigéndús levegő közül is.

https://youtu.be/gFNGMmj57i8

Egy Újdelhiben élő nő azt mondta, a szmog miatt folyamatosan kapart a torka és szúrt a szeme. Hozzátette, a negyedórás oxigénkúra segített, enyhítette a tüneteit. Azt nem tudta megmondani, hogy valóban használ-e az oxigén, vagy csak az egész pszichológiája miatt érzi magát jobban, de többi látogató szerint sincs más módja, hogy legalább egy kis időre tiszta levegőhöz jussanak.

Az Egészségügyi Világszervezet határértékeit közel tízszeresen is meghaladó számok csak a fővárosban negyvenhatmillió ember egészségét veszélyeztetik. A lakosság úgy érzi, a kormány nem fordít kellő figyelmet a megoldásra.

Ezt bizonyítja az is, hogy Harsh Vardhan, India egészségügyi minisztere azt tanácsolta a légszennyezettség okozta egészségügyi problémák megelőzésére, hogy az emberek egyenek minél több répát. Egy másik tisztviselő, azokat kritizálta, akik próbálták meggyőzni a gazdákat, hogy az elszáradt növényeiket ne égessék el.

(hirado.hu)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust