Magyar július

A következő hetekben kétszer is Magyarországra figyel Európa és a világ. Július 14-től 30-ig Budapest a házigazdája a vizes világbajnokságnak. Rövid, frappáns megnevezés, ami azt takarja, illetve foglalja össze, hogy nemcsak úsznak, hanem vízilabdáznak, lesz szinkronúszás, többféle műugrás.

Botos László

2017. július 03., 00:152017. július 03., 00:15

A következő hetekben kétszer is Magyarországra figyel Európa és a világ. Július 14-től 30-ig Budapest a házigazdája a vizes világbajnokságnak. Rövid, frappáns megnevezés, ami azt takarja, illetve foglalja össze, hogy nemcsak úsznak, hanem vízilabdáznak, lesz szinkronúszás, többféle műugrás. A szupertoronyugrás résztvevői a Magyar Országgyűlés patinás épületének közelében csobbannak a Dunába, a többi helyszín a Duna Aréna, a Komjádi Béla Sportuszoda, a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, a Városi Műjégpálya (átalakítható), továbbá Balatonfüred, illetve a Balaton vize, a távúszásnak. Természetesen indul a vébén Hosszú Katinka, Cseh László, Gyurta, Kenderes, és a riói úszó sikercsapat több más tagja, no meg a két vízilabda-válogatott...

Aki sajtóban, tévéközvetítésekben, híradókban, illetve interneten követi a budapesti vizes világbajnokság történéseit, nem árt, ha kezdi tanulgatni leírni és kiejteni a Késely Ajna nevét. Ez a tinilány (sz. 2001. szeptember 10., Budapest) az utánpótlás korosztályok egyik legjobbja a világon, káprázatos tehetség. Az izraeli ifi Európa-bajnokságon szombat estig már az ötödik aranyéremnél tartott, mind gyorsúszásban, úgy tűnik, erre szakosodott. A 2015. évi Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) négyszeres arany-, egyszeres ezüstérmes.

Apropó! Idén július 23. és 29. között Győr a házigazdája a XIV. ifi olimpiának. Várhatóan magyar aranyakkal. Az előző két EYOF magyar mérlege: 17 arany, 6 ezüst, 14 bronz... A két csúcsesemény ráadásaként a hónap végétől az U19-es szlovéniai női kézilabda Európa-bajnokságra föltétlen érdemes figyelni. Éremesélyekkel indul az a magyar válogatott, amelyből a következő évtized (remélhetőleg) világverő csapata kialakulhat, az U17-esek, U18-asok és a felnőttek fiatalabbjaival együtt. Nagyon sokra hivatott évjárat a magyar női kézilabdában!  Rég nem volt ilyen. A jövő évi magyarországi U20-as világbajnokságon is együtt lesznek.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Hirdetés
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Hirdetés
2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
Hirdetés
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust
Hirdetés