
Bepereli Liviu Dragnea PSD-elnököt Cătălin Ivan európai parlamenti képviselő, mivel Dragnea többször nyilvánosan azt állította, hogy Ivan nem tagja az általa vezetett pártnak.
2017. november 28., 00:172017. november 28., 00:17
Bepereli Liviu Dragnea PSD-elnököt Cătălin Ivan európai parlamenti képviselő, mivel Dragnea többször nyilvánosan azt állította, hogy Ivan nem tagja az általa vezetett pártnak.
„Mindent megpróbáltam már, a szabályzatot követve, kérvényeket küldtem, de nem kaptam választ. Folyton megjelennek pártvezetők, akik kijelentik a nyilvánosság előtt, hogy én nem vagyok a párt tagja, de nem mutatnak fel semmi igazoló iratot erről. Jelenleg nem látok más megoldást a téma lezárására, mint hogy bíróság elé viszem az ügyet. Előkészítettem a dokumentációt, beszéltem az ügyvédekkel, és bírósági döntést kapunk majd, amiből Liviu Dragnea és mindenki más is meg fogja érteni, hogy nem lehet játszani a nyilvánosság előtt tett nyilatkozatokkal” – mondta a Szociáldemokrata Párt székháza előtt nyilatkozó Cătălin Ivan.
Az EP-képviselő azért jelent meg a PSD székházában, hogy nyújtsa be a párttagságát igazoló iratokat. Kifejtette: a párt vezetőinek állításai rontották megítélését az Európai Parlamentben. Azt is elmondta: egyelőre csak a PSD elnökét pereli be, de „nyitva hagyja a listát” mindazok számára, akik hasonló valótlanságokat állítanak róla.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!