A járványból adódó válság azoknak kedvez, akik a polcon vannak – állapította meg Bálint József. A Magyart Polgári Párt (MPP) és Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) választási szövetsége, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) Kovászna megyei vezetője azt mondja, ettől függetlenül nem álltak le, folytatják a felkészülést a választásokra.
2020. április 28., 00:022020. április 28., 00:02
Bálint szerint „rosszkor jött” a koronavírus-válság, megtörte az önkormányzati választásokra betervezett folyamat lendületét. Persze a másik fél sem kampányolhat, de a járvány az ellenzéknek árt többet.
– Aki hatalmon van, az most két kézzel szórhatja a közpénzt, a segítő, sőt a megmentő szerepében tetszeleghet, és ha nem követ el valami bődületes nagy hibát, kimondottan előnyösen jöhet ki a válságból. Az EMSZ emberei szintén ott vannak, ők is dolgoznak, segítenek, ahol tudnak, csak sokkal kevésbé láthatók – mondja a megyei elnök.
Hozzátette: valamikor „meg kell húzni a vonalat”, s meg kell nézni azt is, hogy ebben az időszakban ki mennyi pénzből, mit vásárolt. Nem feltételezi, hogy lopnak, de az ellenzéknek az a szerepe, hogy „rajta tartsa a szemét” a hatalmon, és ezt az ellenőrzést el is fogják végezni, és az eredményről beszámolnak a nyilvánosságnak.
Elmondta: jelöltjeik „majdnem mindenhol vannak”. Ahol nem jelentették be, az nem csak azért van, mert a fentiek miatt megakadt a folyamat, hanem azért is, mert van, ahol több alkalmas ember is van. Ezeket „megversenyeztették” volna egy helyi közvélemény-kutatásban, hogy kiderüljön, kinek van nagyobb támogatottsága, ki hitelesebb az emberek szemében, de minden ilyen jellegű tevékenységet „elsodort a járvány”. Amint lehetőség lesz rá azonban, folytatják a felkészülést, és elszántak, hogy jó eredményt érjenek el – mondta Bálint József.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!