
Az előkelő 13. helyen végzett Miriuţă „László” Vasile a Ferencváros szurkolóinak azon szavazásán, amelyen a klubtörténelem legjobb légiósára kellett szavazni. A 31. bajnoki címét éppen kedd este a Kispest otthonában megszerző klub 24 év után tudott ismét egymást követő két idényben aranyérmes lenni.
2020. június 18., 00:102020. június 18., 00:10
A mértékadó transfermarkt.de oldal adatai szerint az FTC színeiben eddig 154 külföldi lépett pályára, a szavazás szerkesztői viszont nem sorolták a légiósok közé a külhoni magyarokat, a jelölteket pedig 30 főben határozták meg. A tízezer beérkező voks közül 328 érkezett Vasile Miriutára. A nagybányai játékos, aki később a magyar válogatottban is pályára lépett és gólt is szerzett, 1996 és 1998 között 54 meccsen 12 gólt szerzett a Fradiban.
Az első helyen Muhamed Besic végzett, méghozzá jelentős fölénnyel: a bosnyák védekező középpályás 1705 szavazatot kapott, míg a második helyezett brazil Leonardo 1255-öt. A harmadik helyen az 1995-ös Bajnokok Ligája selejtező hőse, Goran Kuntics végzett 847 szavazattal.
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!