2010. június 10., csütörtök

2010. június 10., 11:492010. június 10., 11:49

Véleményem lenne a köztisztségben dolgozókkal szemben. Javasolnám a fizetésük 50%-ra való csökkentését. Magyarázat: egyik nap elmentem a rendőrségre a hajtási engedélyem kicseréléséért, mivel lejárófélben volt. Délután természetesen csak egy nap dolgoznak. A leíró-másoló iroda nyitva (privát szektor), de amikor ki kellene fizessem a díjat a CEC pénztárnál, zárva – 16 órakor zár. Kérdésemre, hogy miért nem tudják az időpontot egyeztetni a rendőrséggel a válasz: Şi care e problema? Hát kedves hölgyem, ha privát szektorban dolgoznál, megkérdeznéd a főnököd, hogy maradhatnál egy kicsit túlórázni, csak kapd meg a 600 lejed.
Jenő

Kedves szomszéd! Amikor hazaérsz az ablakokat ne nyisd ki! Amíg nem voltál itthon sok változás történt a „blokkban”. Ha szellőztetni szeretnél, kell kapjál egy olyan pillanatot, amikor a többi 87 lakó nem működteti a kiskazánját, persze ha nem akarod, hogy a lakásod megteljen égett gázzal. Igaz, amúgy sem szellőztetsz, mivel nem engeded ki azt a kis meleget, amit sikerült tőlünk, szomszédoktól ellopjál. A télen, nem lesz olyan szomszéd, akitől a távfűtést és a meleg vizet el tudnád lopni. Nem kell röhögj a markodba, hogy én a távfűtéssel fizettem 600 lejes számlát és te csak 30 lejt. Nem lesz annyi pénzed, hogy a kiskazánt is, és a gázszámlát is ki tudd fizetni és akkor én foglak röhögni: se pénzed, se fűtésed. Mostantól nehogy azt hidd, hogy elmész itthonról és nyugodt lehetsz abban, hogy nem a jégverembe térsz haza, vagy egyáltalán még lesz lakásod, amibe hazatérhetsz. Én nem fogom a te lakásodat fűteni és nem érdekel ha a gáz, a víz nyomása, elegendő lesz a kiskazánod működéséhez vagy sem. Aztán nekem ne gyere azzal, hogy én engedjem meg a fűtést, mert nálad bepenészedtek a falak. Amíg el nem felejtem, nagyanyád kérdezi a kiskazánon melyik kütyüt merre kell csavarni, mert már végigcsavargatott mindent, hogy egy kicsit spóroljon, mert a szomszéd, Pista valamit bedugott oda a kiskazánba és most spórol.
U.I. Jobb, ha haza se jössz. Nagyanyád bedugott valamit a kiskazánba és felrobbant. A te lakásod is tönkrement.
MRT



Nyomtatásban megjelent a Vásárhelyi Hírlap 2010. június 10-ei számában.

Véleményét elküldheti SMS-ben, a +40-0745-116.615-es telefonszámra vagy e-mail-en a hirlap@vasarhelyi-hirlap.ro címre.

Azo­kat az SMS-eket je­len­tet­jük meg, esetenként rövidítve, ame­lyek kö­zöl­he­tő nyel­ven íród­tak, sze­mé­lyi­sé­gi jo­go­kat nem sér­te­nek, a köz fi­gyel­mé­re ér­de­me­sek. Szer­kesz­tősé­günk nem vál­lal fe­le­lős­sé­get az üzenetek tar­tal­má­ért, a kül­dők te­le­fon­szá­mát nem je­gyez­zük.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei