2009. november 09., 13:242009. november 09., 13:24
Szavazzunk! De kire? Ki Kelemen Hunor? Mit tett eleddig? Aki eddig nem sziporkázott a politikai életben, mitől fog megváltozni, holnaptól másnak lenni? Harcosnak, szókimondónak, makacsnak, kitartónak... Vakmerőnek!– mert itt bizony mindenkor annak kell lenni. Önfelál… no de ezt inkább hagyjuk. Annyi találékonysága sincsen, hogy valami új, eredeti jelszóval rukkoljon elő, ami elszántságát, igazi küzdeni akarását, jelölti fiatalos frissességét emelné ki. Ehelyett az SZDSZ-es ATV „Egyenes beszéd”néven futó politikai műsorának a címét veszi kölcsön.
„Meg kell magyarázni a többségieknek”– mondja elmésen a jelölt! Még ott tart! És belevág teljes mellszélességgel! Mire számítanak RMDSz-ék? Mit várnak el a választóktól? Se elképzelés, se új gondolat, se új arc… vagy elfogadható színészi képességekkel megáldott! Brávó!
Minden azt sugallja, hogy Markóék már megint a politikai orosz-rulett szabályainak megfelelően a hasukra csapva ötölték ki a jelölt úr személyét. Ami régen rossz, mert egy választási megmérettetés maradjon meg mindig is annak, ami: megmérettetésnek. Vegyük komolyan és próbáljuk elérni a legjobb elérhető eredményt, mint ahogyan mi, a választó halandók is naponta kell bizonyítsunk, helytálljunk.
Sárgafoltosnadrág nevű indián
Abban a szerencsében, illetve szerencsétlenségben volt részem, hogy annak idején a szeku kitüntetett figyelmével. Ma is fülembe csengnek a gyári szekus szavai, miután úgy gondolta, hogy kellőképpen megfélemlített: nehogy valakinek elmondjam, mi történt velem, mert az emberek úgy néznek majd rám, mint egy leprásra. És tényleg, mikor már a Szovjetunióba se engedtek kirándulni, mindenki nagyon furán méregetett. Aztán elteltek az évek és én hozzájutottam szekus doszáromhoz. Először nevetgélve olvastam, de két oldal után igencsak elkomolyodtam. Ha egy ilyen kis szürke egérkével, aki csak ártatlan leveleket váltott magyarországi partnerekkel, ilyen mélyrehatóan foglalkoztak, mit élhetett át egy-egy Tőkés László kaliberű megfigyelt. Eme gondolatok akkor jutottak eszembe, mikor Smaranda Enache nyilatkozatát olvastam, hogy az emberek megint egyre jobban félnek. Hát ne félj! Ha kimondod, lehet eltávozik tőled a sátán.
Gabi