Fotó: Mihály László
Több ezren vettek részt a hétvégén Marosbogáton szervezett jazzfesztiválon, annak apropóján, hogy Snoop Dogg amerikai rapper Instagram-oldalán véletlenül a Maros megyei falut jelölte meg tartózkodási helyéül.
2016. április 04., 15:332016. április 04., 15:33
2016. április 04., 15:492016. április 04., 15:49
Kolozsvári rendezvényszervezők és a marosbogáti polgármesteri hivatal kihasználva, hogy a világhálón közismertté vált a falu neve, amely románul Bogata, és nagyon hasonlít a kolumbiai főváros, Bogota nevéhez, a hétvégén megszervezték a Jazz in the Park fesztivál különkiadását. A község elöljárói, valamint lakói is nyitottan fogadták a kezdeményezést, így aztán egy jól sikerült, élménydús eseményen vehettek részt azok, akik vasárnap Marosbogátra, a Marosludastól alig négy kilométerre fekvő faluba látogattak.
Azt követően, hogy az amerikai rapper, Snoop Dogg véletlenül Marosbogátot jelölte meg tartózkodási helyéül Instagram-profilján Bogota helyett, sokan felfigyeltek a Maros megyei településre. A rapper későbbi posztjában elismerte a „tévedést”, és megígérte, hogy Marosbogátra is ellátogat. A falu elöljárója megígérte, hogy pálinkával és jellegzetes marosbogáti étellel várják, és fellépésre is lehetőséget biztosít számára kint a szabadban, a falu legelőjén.
Az ötlet megvalósításával nem várták meg a rappert, így annak csupán kartonból készült másával fotózkodhattak, szelfizhettek a jelenlevők. A fesztiválra a polgármester négy, egyenként 150 kilogrammos disznót vágatott, amiből pörkölt, szalonna, töpörtyű készült, no meg az elmaradhatatlan jellegzetes bogáti sertésgöngyöleg, a porchetta.
A fesztiválozók közül sokan jöttek kisgyerekeikkel, akik számára egy ligetet is kialakítottak játszótérrel, illetve nyugágyakkal, hogy mindenki jól érezhesse magát. Plédeket, takarókat is lehetett kölcsönözni a helyszínen, ahol jó zene szólt, és kulturált tömeg szórakozott.
Barta László polgármester elégedetten nyilatkozott a Vásárhelyi Hírlapnak, elmondta: nem számítottak ekkora tömegre. Egy sertést vágott, a sajátját, de hamar kiderült, hogy az nem lesz elegendő, ezért még levágtak hármat. Később otthonról hoztak zsírt, hagymát, paprikát és zsíros kenyérrel kínálták a jelenlevőket.
A továbbiakban szeretnének hasonló rendezvényeket szervezni – mondta érdeklődésünkre az elöljáró. Addig is hozzákezdenek egy park kialakításához, erre a hétvégén hétezer lejt gyűjtöttek adományokból, illetve további ígéreteket kaptak támogatóktól, hogy 3-4 ezer euróból megvalósíthassák a tervüket.
Kiírták a tendert a három Kis-Küküllő menti sótalanító berendezés beszerzésére azon Maros megyei településeknek, amelyekben ivóvízellátási gondokat okozott a parajdi sóbányában május végén történt szerencsétlenség.
Egyre népszerűbb a marosvásárhelyi Víkendtelep: tele vannak a csúszdák, zenei aláfestéssel lehet csobbanni és napozni, a játszótereken is sok a gyerek. A ruhástól fürdőzőkre és a csónakázót beborító zöld növényzetre azonban még keresik a megoldást.
A Marosvásárhelyi Közszállítási Vállalat egyik járatán jelentős összegű pénzt találtak, amelyet a becsületes megtaláló átadott a cégnek. Amint a felhívásban olvasható, keresik az elveszett pénz tulajdonosát, hogy visszakaphassa az összeget.
Tűz ütött ki egy gazdasági melléképületben szerdára virradóra a Maros megyei Meződombon, egy személyt pánikroham miatt kellett orvosi ellátásban részesíteni.
Világhírű fellépők koncertjei, mesterkurzusok és versenyek várják a közönséget a 20. Harmonia Cordis Nemzetközi Gitárfesztivál augusztus 13–19. között Marosvásárhelyen.
Hullócsillaglesre hívják az érdeklődőket Marosszentgyörgyön augusztus 13-án 22 órától, ahol szakemberek segítségével lehet megfigyelni a meteorrajt.
Kedden töltik fel az országos közbeszerzési portálra a sótalanító berendezés megvásárlására vonatkozó kiírást, így tíz napon belül kiderülhet, hogy Dicsőszentmártonba, Gyulakutára és Küküllőszéplakra ki biztosítja az eszközöket.
Új programokkal bővült a Marosvásárhelyi Állatkert kínálata: a látogatók mostantól társasjátékokkal pihenhetnek meg két kifutó között. De a 61 éves intézmény a szórakoztatás mellett az önellátás felé is komoly lépéseket tesz.
Adománygyűjtést indítanak egy július 29-i tűzesetben súlyos anyagi károkat szenvedett marosszentgyörgyi család megsegítésére.
Megrongáltak egy reklámmolinót, majd a virágóra mutatóit kezdték forgatni azok a marosvásárhelyi fiatalok, akiket keddre virradóan értek tetten és bírságoltak meg a helyi rendőrök.
szóljon hozzá!