
Nemcsak az asszonyoknak – akik közvetlenül is érintettek az ügyben –, hanem a lányoknak, hajadonoknak, szingli hölgyeknek és özvegyeknek egyaránt kedveskedik a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem a nemzetközi nőnap alkalmából: a gyengébbik nem képviselőinek díjtalan a belépés aznap az Asszonygyilkos vallomása című darabra.
2010. március 06., 20:202010. március 06., 20:20
2010. március 07., 12:312010. március 07., 12:31
Március 8-án 16 órakor játsszák a Stúdió Színházban Békeffy István fekete komédiáját, a színitanoda hallgatóinak előadásában. Békeffy István a darabban parodisztikus, fekete komédiát szerkeszt az asszonygyilkos non-fictionjának születéséből, és a divat óriásivá duzzasztásának groteszk rajzával a könyvkiadás és a média manipulációinak veszélyeit tárja fel. Az asszonygyilkossá váló frusztrált színész, az elkényeztetett úri gyerekekből anyagyilkossá „előlépő” ikrek groteszk figurái időnként a horrorok hangulatát idézik.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem könnyed mulatságot kínál a szebbik nem képviselőinek, és a hölgyeket kísérő uraknak. „Az őket kísérő urak megnyugtatásául közöljük, hogy szívük hölgyeivel semmilyen atrocitás nem történik, a darab címében rejlő esetleges veszélyek és célzások kivételesen kedvességként értékelendők. Ne kövessék a darabban talán receptnek tűnő eljárásokat, a hölgyek pedig ne féljenek, mert a receptek alkalmazása nem könnyű. Az uraknak előtte meg kell kérdezniük kezelő ügyvédeiket, vagy a körzeti rendőrparancsnokságot” – hívja fel a figyelmet a Stúdió Színház.
Elkezdődhet hétfőn délben a közterek takarítása Marosvásárhelyen, miután a városvezetés nyolc ajánlat közül kiválasztotta az egyik céget, és június 4-én szerződést kötött vele. A polgármester szerint a szolgáltatás megkezdése a prefektusi hivatalon múlik.
Megkapta a környezetvédelmi jóváhagyást a nyárádszeredai tehermentesítő út terve. Így Bukarestbe utazhatnak az illetékesek, hogy megkössék a szerződést, és kiderüljön, hogy mikor kezdik el a csaknem öt kilométeres út megépítését.
Lesodródott az útról egy autó vasárnap kora reggel Szováta Parajd utcájában.
Hétvégi fitneszedzésekre jár több szellemi fogyatékkal élő fiatal Marosvásárhelyen a Healthy Athletes Impact Grant elnevezésű nemzetközi projekt keretében, amellyel bizonyítják: a mozgás nem ismer határokat – sem fizikai, sem társadalmi értelemben.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
A marosvásárhelyi Vártemplom székely népi díszítésű virág- és madármintás kék színű felújított bútorait mutatják be vasárnap a tíz órás istentisztelet során.
Kilencvenmillió lejes tartozása van a marosvásárhelyi szívintézetet építő céggel szemben az egészségügyi minisztériumnak, Cseke Attila ügyvivő tárcavezető azonban pénteken Marosvásárhelyen kijelentette: biztosítani fogják a befejezéshez szükséges pénzt.
Ellenőrzést rendelt el csütörtökön a Maros megyei rendőrség vezetője, miután a marosvásárhelyi bíróság épületénél egy férfi beékelődött a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Cristian Pomohaci rendőri kíséretébe és kezet emelt egy polgárra.
Újabb évfolyam búcsúzott el Maros megye legnépesebb magyar iskolájából, a Bolyai Farkas Elméleti Líceumból június 4-én. Az ünnepségen Magyarország kormányának üzenete is elhangzott, amelyet Kissné Hlatki Katalin nagykövet adott át.
Készíti a százhúszmillió eurós uniós pályázatát a Maros HÉV Egyesület, miután a szállításügyi minisztérium jóváhagyta, hogy együttműködési megállapodást kössön az országos vasúttársasággal. A június végi határidőig még két fontos iratot kell beszerezniük.
szóljon hozzá!