
Ilcsi néni neve sokak előtt nem ismeretlen, a 84 éves egyszerű asszony a szépségszakma nagyasszonya és az egyik, ha nem a leghíresebb magyar kozmetikus. Saját készítésű termékeit a világ harminc országában lehet kapni. Pedig a szakma legendájának egyetlen egy titka van: megtanult bőrül és kész.
2010. június 16., 12:362010. június 16., 12:36
2010. június 16., 13:122010. június 16., 13:12
Molnár Dánielné, azaz Ilcsi néni az „átkosban” kezdett el gyógynövényekből krémeket, kozmetikumokat készíteni. „Amikor eleinte kezdtem el kozmetikumokat kevergetni, mindenfélének elmondtak. Mit képzel ez az Ilcsi? Azzal fogja, megmenteni a világot, hogy paprikát tesz a gyulladásos bőrre? Na és megtettem, igaz, hogy két óráig piros volt a tőle a bőr, de elmúlt a pattanás, elmúlt a gyulladás” – mesél a kezdetekről Ilcsi néni, aki szerint egy igazi kozmetikus ránéz a kliensre, s már tudja is, hogy mi kell neki.
„A bőr beszél, csak meg kell tanulni bőrül” – vallja a kozmetika nagyasszonya, aki még ma is maga tanítja kozmetikusainak a diagnosztikát.
Kezdődik a City in the Park programsorozat Marosvásárhelyen a Cserealja Parkban, ahol egész nyáron, minden szombaton ingyenes programokkal várják a családokat és minden korosztályt.
Forgalomkorlátozásra kell számítani szombaton és vasárnap a 15-ös országúton, Marosvásárhely és Szászrégen között, a sáromberki vasúti felüljárónál.
Minden városrészben három napig lesznek elérhetőek a speciális konténerek, ahová kivihetik a nagyméretű, textil- és veszélyes hulladékokat a lakók július 22-e és augusztus 31-e között.
Idén ünneplik a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum névadásának hetvenedik évfordulóját. Az alkalomból az elmúlt hét évtizedet felölelő fotókiállítás is szerveznek. A szervezők várják a fotókat az iskola öregdiákjaitól, egykori tanáraitól.
Ittas állapotban verekedett össze egy volt szerelmes pár csütörtök délután egy marosvásárhelyi tömbház alagsorában. A nőt kórházba, a férfit a rendőrőrsre szállították.
Őrizetbe vettek a szászrégeni közlekedésrendészek egy 20 éves fiatalt, akit több közlekedési bűncselekmény elkövetésével gyanúsítanak, miután ittasan és jogosítvány nélkül okozott balesetet, majd elhagyta a helyszínt.
Közúti baleset történt szerdán este a Maros megyei Ádámos községben, egy személygépkocsi megrongált egy gázbekötő vezetéket.
A Versenytanács vizsgálja azt az ügyletet, amelynek keretében a Romgaz átvenné a nitrogénalapú műtrágyákat gyártó és forgalmazó Azomureș vagyonát és tevékenységét – közölte szerdán a versenyhatóság.
A Vártemplomban búcsúztatták szerdán a marosvásárhelyi orvosi egyetem magyar karának 240 végzősét. A végzősök díszoklevelet vettek át, majd a leendő magyar egészségügyi dolgozók letették az orvosi etika alapjait képező hippokratészi esküt is.
Kigyulladt egy személyautó egy közúti balesetet követően kedden a 14A jelzésű országúton, Őrhegy Meggyes felőli bejáratánál.
szóljon hozzá!