Gázpalack-meghibásodás követelt emberéletet Lengyelfalván

Vasárnap éjfél után nem sokkal a Hargita Megyei Olt Sürgősségi Esetek Felügyelőségét egy székelylengyelfalvi tűzesethez riasztották – a falu Fő utcájában lángokba borult egy ház.

Zátyi Tibor

2011. április 04., 12:032011. április 04., 12:03

2011. április 04., 16:572011. április 04., 16:57

A helyszínre a székelyudvarhelyi tűzoltóságtól négy egység és egy SMURD mentőautó érkezett. Az őrszolgálat megérkezésekor a tűzvész már kb. 80 négyzetméteren pusztított, beleértve a lángokban álló területen található ház belsejét és tetőszerkezetét, továbbá egy asztalosműhelyt is. A kiérkezett tűzoltók közel hat órát harcoltak a tűzzel, reggel 6 órára sikerült teljesen megfékezni a lángokat. A szerencsétlenség során a ház tulajdonosa, az 54 éves B. J. testének kb. 80 százalékán égési sérüléseket szenvedett – a SMURD-egység a székelyudvarhelyi kórházba szállította, de sajnos már nem tudták megmenteni az életét.

A tűz martalékává vált mintegy 80 négyzetméteren a lakóház és az asztalosműhely tetőszerkezete, továbbá háztartási eszközök és bútorok, 8 köbméter fűrészáru és 3 köbméter tűzifa. A helyszínen végzett vizsgálatokból kiderült, hogy a tűzesetet valószínűleg egy meghibásodott gázpalack okozta. A mentőakció során 100 000 lej értékben mentettek meg javakat, míg az anyagi kár az előzetes felmérések szerint 80 000 lejre rúg.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei