Fotó: Pál Árpád
Törvényes a vádirat, törvényesek a bizonyítékok, illetve a tanúk vallomásai is idős és ifjabb P. B. legutóbbi ügyében. Apát és fiát a tavaly novemberben Székelyudvarhely városközpontjában elkövetett csendháborítás, fenyegetés, valamint egy helyi vállalkozó személyi szabadságának korlátozása vádjával vonják felelősségre.
2017. március 04., 13:162017. március 04., 13:16
2017. március 04., 15:442017. március 04., 15:44
A vádlottak védelme felhozott minden jogszerűen emelhető kifogást – nyilatkozta lapunknak Paul Leontică székelyudvarhelyi főügyész, a helyi bíróságon pénteken megtartott vádvizsgálati tárgyalás után, ahol a vádirat, a tanúk vallomásai és a bizonyítékok, illetve azok beszerzésének törvényességét vizsgálták.
A kifogásokat az ítélőszék visszautasította, és mindent rendben talált a vádirattal kapcsolatban – tette hozzá a főügyész.
A vádlottak egyébként házi őrizetből érkeztek a tárgyalásra, miután február közepén enyhítettek a december elejétől elrendelt, azóta kétszer is meghosszabbított előzetes letartóztatásukon.
Előzmények
A vádemelés alapját egy tavaly novemberi ügy képezi, amikor is – a vád szerint – apa és fia autójukkal Székelyudvarhely központjában elzárták egy helyi vállalkozó autójának útját, aztán a járműből kiszállva késsel fenyegették és személyi szabadságában korlátozták a vállalkozót, több percre megbénítva a városközpont forgalmát.
A 2014 januárjában életbe lépett új Büntetőtörvénykönyv szerint a három vádpont közül a személyi szabadság korlátozása a legsúlyosabb bűncselekmény, amelyet egytől hét évig terjedő szabadságvesztéssel büntethetnek. Rend- és csendháborításért három hónaptól két évig terjedő börtönbüntetést, vagy pénzbírságot róhatnak ki, míg fenyegetésért három hónaptól egy évig terjedő börtönbüntetés, vagy pénzbírság szabható.
A vádvizsgálati tárgyalás határozatát a kiközléstől számított három napon belül meg lehet fellebbezni, de az óvás eredményétől függetlenül a felelősségre vonás következő mozzanata az első érdembeli tárgyalás időpontjának a kitűzése lesz.
A Korond-patak elterelésével kapcsolatos munka kritikusabb része lassan befejeződik, ám így is tizennyolc napos késéssel számol a kivitelező. A sóbányánál egyébként kisebb földmozgásokat is érzékeltek a berendezések.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
szóljon hozzá!