Fotó: Europe Direct iroda
Hátrányos helyzetű gyerekeknek szerveznek tábort Kovászna megyében, melyen hazai és külföldi gyerekek is részt vesznek. Az első nap az ismerkedésé volt.
2010. július 05., 13:582010. július 05., 13:58
2010. július 05., 14:322010. július 05., 14:32
Fotó: Europe Direct iroda
A Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, partnerségben a Europe Direct Információs Központtal, a Szegénység és Társadalmi Kirekesztettség Elleni Küzdelem Európai Éve alkalmából július 4–11. között nemzetközi tábort szervezett francia, magyarországi és Kovászna megyei szociális otthonok gyerekeinek. Madarasi Csilla szervező, a Europe Direct iroda tanácsosa elmondta, összesen 15 gyerek táborozik Árkoson, öten Kovászna megyéből, öten Franciaországból, öten pedig Veszprém megyéből érkeztek. A helyi gyerekeket a gyermekjogvédelmi igazgatóság munkatársai választották ki, a tábor célja pedig a szociális otthonokban élő gyermekek, fiatalok társadalmi beilleszkedésének elősegítése, a kulturális sokszínűség promoválása, a hagyományok kölcsönös megismerése és a barátkozás.
A résztvevők az Árkosi Európai Tanulmányok Központban vannak elszállásolva, és a hét folyamán különböző kirándulásokon és csoporttevékenységeken vesznek részt. A Kovászna Megye Tanácsa, a Maine-et-Loire Megye és a Veszprém Megye Önkormányzata által kötött Együttműködési Szerződés gyermekjogvédelemre vonatkozó fejezete előírja a szociális és családi otthonokban élő gyermekek közös táboroztatását, felváltva az említett megyékben. Eddig három ilyen tábort szerveztek.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Sikertelen rablást követően többször is fejbe ütötte egy deszkával taxisofőr-áldozatát szombaton hajnalban az elkövető, majd a járműben is kárt tett – közölte a kézdivásárhelyi ügyészség. A gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezték.
Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.
Újabb nagyszabású rendezvény helyszínét képezte szombaton a csernátoni Haszmann Pál Múzeum. Az előző évek hagyományát folytatva ismét megszervezték a retroautók találkozóját, ezúttal családi piknikkel összekötve.
Az ünnepélyes megnyitóval és a lovasok fogadalomtételével szombaton délben hivatalosan is megkezdődött a 14. Székely Vágta. Izgalmasnak és látványosnak ígérkezik, hiszen az előző kiadásokhoz képest jóval több versenyző nevezett be.
Összesen hét építményt – lakóházakat és melléképületeket – érintő tűzesethez riasztották szombaton reggel a Kovászna megyei tűzoltókat Sepsikőröspatakra. Két személyt pánikroham miatt szállítottak kórházba.
Számítógépes bűncselekmények elkövetésével gyanúsított személy azonosításához kéri a lakosság segítségét a Kovászna megyei rendőrség. A gyanúsított kihasználva egy ügyfél figyelmetlenségét, pénzt vett fel annak számlájáról Sepsiszentgyörgyön.
Nem mindennapi gesztusként nem várt helyről is érkezett segítség a háromszéki árvizek következményeinek elhárításához: Galac megye egymillió lejes gyorssegélyt utalt át a megyei önkormányzatnak.
szóljon hozzá!